• 0

26 Eylül 2019, 21:28 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Kitap fuarındaki hedef 500 bin ziyaretçi'

Başkan Eroğlu, 'Kitap fuarındaki hedef 500 bin ziyaretçi'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 28 Eylül'de açılacak olan 'Tokat Kitap Günleri'de hedeflerinin 500 bin ziyaretçi olduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde tertiplenen 'Tokat Kitap Günleri’ fuarı 28 Eylül'de Cumhuriyet meydanında açılacak. Tokat'ın bu yıl 3'üncüsü düzenlenen kitap fuarı, sadece Tokat değil çevredeki illere de hitap edecek.
 
Okuma etkinlikleri ile şehirde daima kitap sevgisini yaymaya çalışan Tokat Belediyesi Milli Eğitim ve diğer kurumlarla da işbirliği yaparak fuardan öğrenci, öğretmen ve halkın  azami derecede yararlanması için tüm hazırlıklarını yapıyor.
 
 
50 yazar ve 80 yayınevinin  kitap fuarına katılacağını söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Tokat’ta kitabı çok daha iyi yerlere taşıyacağız inşallah. İnanıyorum ki üçüncü kitap günlerinde bir bunu başaracağız. Biliyorsunuz biz bu çalışmayı birlikte yapıyoruz. Beraberce yürütüyoruz ve birlikte başarıyoruz. Burada Tokat Belediyemiz, Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraberce çalışıyoruz. Okumak birçok yerden ele alınabilir. Bir defa bizim dinimizin ilk emri ‘oku’dur. Milli, manevi değerlere sahip iyi nesiller yetiştirmek adına daha çok çalışma yapacağız inşallah. 3’üncü kitap günlerimiz ayın 28’inde cumartesi günü başlıyor. Açılışımız da saat 11’de olacak. 6 Ekim’e kadar da kitap günlerimiz devam edecek. Sabahtan başlayıp akşam dokuza, ona kadar yaklaşık 12 saat orası açık olacak. Tabi biz her yıl bir tema belirliyoruz. Geçen seneki temamız Azerbaycan’dı. Bu sene de Bosna Hersek temalı bir kitap günü yapıyoruz. Bu sene de inşallah 500-600 bin ziyaretçiye ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Geçen yılki rakam 350 bindi. İnşallah bu sene daha yoğun bir katılım bekliyoruz. İnşallah her anında kitaba doyduğumuz dolu dolu bir 9 gün geçiririz'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]