• 0

02 Ekim 2019, 12:43 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Kalkınma hamlesi köylerden başlamalı'

Yücel Bulut, 'Kalkınma hamlesi köylerden başlamalı'

Hafta sonu çalışma programına Turhal'ın köylerini alan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 'Kalkınma hamlesini köylerden başlatmadığımız sürece, kısır bir döngü içerisinde döner dururuz. Köylerin kalkınma planında öncelikli hale getirilmesi gerekiyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hatırlarını sormak, isteklerini dinlemek için gittiği Turhal’ın Kamalı ve Sarıkaya köylerinde büyük ilgi ile karşılaşan MHP’li Yücel Bulut, “Büyük bir sevgi ve muhabbetle karşılandık. Köylülerimiz bizi bağırlarına bastı ve misafir etti. Ben de onları sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
 
Turhal İlçe Başkanı Hakan Karslı ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği çalışma programı ile ilgili olarak Yücel Bulut, “Köylerimiz her geçen yıl boşalıyor, nüfusları azalıyor. Eğitim imkânı da olmayınca göç kaçınılmaz oluyor. Birçok köyümüz terkedildiği için harabeye döndü” şeklinde konuştu.
 
 
“Türkiye, kalkınma hamlesini, büyüme stratejisini yeniden gözden geçirmeli” diyen Yücel Bulut, “Eğer önceliği köye alırsanız, çarpık şehirleşme, trafik, altyapı yetersizliği, deprem gibi birçok riski azaltmaya başlarsınız. Son yıllarda özellikle emeklilerimiz köye dönüşü cazip hale getirmişlerdir. Fakat köylerde insanlarımız imar, su, kanalizasyon, internet gibi birçok sıkıntı ile karşılaşmaktalar. Öncelikli olarak bu sorunların çözülmesi halinde köyler tekrar canlanacaktır” dedi.
 
Çiftçilik ve hayvancılığın modern usullerde yapılmasına yönelik çalışmaların teşvik edilmesi, kırsal desteklerin kişiye özel değil kooperatifleşme ile yapılması halinde üretim ve pazara yönelik birçok sorunun kökünden çözüleceğini anlatan Yücel Bulut, “Düzenli hayatın ve üretimin olması köy hayatını canlandıracaktır. Planlı köylerde bir sonraki adımda eğitim tekrar canlanacaktır. Böylece köylülerimiz, eğitim sebebiyle köylerinden göç etmek zorunda kalmayacaklardır” diye konuştu.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]