• 0

14 Ekim 2019, 16:15 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

İlhan Köten sert çıktı: İktidar karşıtlığı Türkiye düşmanlığı mıdır?

İlhan Köten sert çıktı: İktidar karşıtlığı Türkiye düşmanlığı mıdır?

Tokat Belediye Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkanı İlhan Köten, 'Millî bekamızın söz konusu olduğu bir dönemde meseleleri iktidar üzerinden konuşmak doğru değildir. İktidarı eleştirme, iktidar karşıtlığı bazı kesimleri Türk ve Türkiye düşmanlığında bir noktaya toplarsa, bu hainliktir ve karşılarında bizi bulurlar' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Barış Pınarı Harekatına bir ülkücü olarak, bir vatandaş olarak ve Tokat Belediyesi MHP grubu olarak destek verdiklerini ifade eden Tokat Belediye Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkanı İlhan Köten, “Bazı kesimlerin Barış Pınarı Harekatına karşı kullandıkları düşmanca dili kınıyoruz. Milletçe kendimizle baş başa kaldığımız dönemlerde, ekonomik, sosyal, siyasi saiklerle iktidara eleştirilerde bulunabiliriz. İktidarın olası yanlış uygulamalarına karşı yapılan eleştirileri demokratik bir hak olarak görülebilir. Ancak millî bekamızın söz konusu olduğu bir dönemde de meseleleri iktidar üzerinden konuşmak alçaklıktır. Dışardan yükselen hasmane seslere içerden de eşlik etmek hainliktir” ifadelerini kullandı.

TÜRK ORDUSUNUN MAZİSİ TERTEMİZDİR
 
Türk Ordusunun tarihin her döneminde düşmanla aynı noktada buluşmadığını aktaran İlhan Köten, “Tarihinde gayri Müslümlerle bir olup herhangi bir Müslüman beldesini taciz etmemiş bir milletin mensubu olma gurur ve şerefini taşıyoruz. Ordumuz da bugüne kadar herhangi bir gayri Müslümlerle bir olup bir Müslüman beldesine taarruz etmedi. Türk ordusunun mazisi tertemizdir. Karşımızda Dünyadaki şer odaklarıyla bir olan, karanlık güçlerle iş kovalayan ve bölge halkına zulmeden bir terör örgütü var. 9 yıldan beri yanı başımızda fitne ocağı yanıyor. Gerek Suriye’deki, gerekse uzantısı Türkiye’deki terör örgütleri bu fitne ocağına sürekli odun taşıyor” dedi.
ALEME NİZAM VERME ÜLKÜSÜ

Âleme nizam verme ülküsünü her daim muhafaza eden Türk Ordusunun bu fitne ocağını dağıtmak için Barış Pınarı Harekâtını başlattığını ve başarıya ulaşacağını ifade eden İlhan Köten, “Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasının tek hedef ve gayesi budur. Bu sebepledir ki kendini Türk hisseden herkesin bu harekâttan memnun ve mesut olması gerekir. Türk ve Türkiye düşmanlığının iktidar karşıtlığı şeklinde kendini meşrulaştırmaya çalıştığı bu günlerde kendini Türk hissedenlerin daha dikkatli olmaları gerekiyor” diye konuştu.

İktidar karşıtlığının bazı kesimleri Türk ve Türkiye düşmanlarıyla aynı safa getirdiğini kaydeden İlhan Köten açıklamasını şöyle tamamladı:

DÜŞMANLA AYNI SAFTA YER ALMAK

“Başka zamanlarda Araplara demediğini bırakmayanların, Arap Birliği ile aynı eksende buluşmalarını sadece iktidar karşıtlığı ile yorumlamanın yeterli olmayacağını düşünüyorum. Yine ABD ve AB'ye saydıra saydıra bitiremeyenlerin, bu ülkelerle aynı eksende durmalarını Türk ve Türkiye düşmanlığından başka şekilde yorumlayamıyorum. Bazı kişi, çevre ve kurumların iktidar karşıtlığı ya da nefreti üzerinden Barış Pınarı Harekâtı karşıtı dil kullanmalarını Türk ve Türkiye düşmanlığı olarak kabul ediyoruz. Dün Türk ve Türkiye düşmanlarının karşısında dimdik durduğumuz gibi, bugün de duracağımızı buradan ifade etmek isterim.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]