• 0

01 Kasım 2019, 18:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta yonca ve korunga yetiştiriciliği

Tokat'ta yonca ve korunga yetiştiriciliği

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yem bitkileri yetiştirmeye yönelik eğitim verildi. Eğitime tarım danışmanları ve il müdürlüğü personeli katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yonca ve korunga bitkilerinin verimli bir şekilde yetiştirilmesine yönelik eğitimi Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Selver Tali ve aynı şubede görevli Mühendis  Selami Adaş tarafından verildi. Eğitime  ilgili personel ve Tarım Danışmanları olmak üzere toplam 21 kişi katıldı.
 
 
Eğitimde ayrıca Mühendis Hikmet Bakan tarafından 13.Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliğinde yapılan değişiklikler anlatıldı.
 
Verimli geçen eğitimde Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Selver Tali,  kaliteli kaba yemin hayvan beslemedeki önemine değindi, et üretimi için ot üretiminin gerekli olduğunu söyledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]