• 0

04 Kasım 2019, 22:34 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı 'Sıfır Atık Farkındalık' etkinliğine katıldı

Vali Balcı 'Sıfır Atık Farkındalık' etkinliğine katıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde yürütülen ve Çevre Tokat kapsamında düzenlenen 'Sıfır Atık Farkındalık' etkinliğine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Öğretmen Rukiye Sarıer Bumin Anaokulunda düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri, Vali Dr. Ozan Balcı’yı seslendirdikleri “Sıfır Atık Şarkısı” ve çevre sloganlarının yer aldığı dövizlerle karşıladı.

Öğrencilerle birlikte cam, kağıt, plastik malzemeleri ayrıştırarak, geri kazanım kutusuna atan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere geri kazanımın öneminden bahsetti.
 
 
Okul tarafından oluşturulan kompost variline çocuklarla birlikte yumurta kabuğu, çay posası, sebze meyve kabukları, talaş, toprak gibi atıklar atan Vali Dr. Ozan Balcı,  kompost yapımı, oluşumu ve süreci ile ilgili bilgi aldı.
 
Daha sonra doğadan toplanan malzemeler kullanılarak “Atıktan Sanata” etkinliği ile çocuklarla boyama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, çocukların atık malzemelerden hazırladığı  eğitsel  materyal oyunlarını beğeniyle izledi.
 
Programa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, ilgili kurum yöneticileri,  öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]