• 0

12 Kasım 2019, 17:01 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa'da 20 noktaya giysi yardımı kutuları yerleştirildi

Erbaa'da 20 noktaya giysi yardımı kutuları yerleştirildi

Tokat'ın Erbaa ilçe belediyesi 'Sanma bir giysi önemsiz, yüzler gülecektir eminiz' sloganı ile 20 farklı noktaya giysi toplama kutusu yerleştirdi. Kutularda toplanan kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Belediyesi kıyafet yardımlarını ulaştırmak için proje başlattı. Başlatılan proje çerçevesinde ilçedeki 20 farklı noktaya giysi toplama kutusu yerleştirildi. İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere yerleştirilen kutularda toplanan kıyafetler, Erbaa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma birimi tarafından değerlendirilecek. Kullanıma uygun olan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, uygun olmayanlar geri dönüşüme gönderilecek. Geri dönüşümden elde edilen gelir yine sosyal yardım faaliyetleri çerçevesinde kullanılacak. 
 
 
Şu ana kadar 20 farklı noktaya giysi toplama kutusu yerleştirdiklerini, bu sayıyı artırmayı planladıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Kış ayları yaklaşıyor, kıyafet konusunda yoksunluk yaşayan hemşehrilerimiz var. Bu durumda olan hemşehrilerimizin derdine çare olmak için böyle bir çalışma başlattık. Erbaalı hemşehrilerimin de bu duruma kayıtsız kalmayacağını biliyorum. Yardımlaşarak giysi konusunda yoksunluk yaşayan hemşehrilerimize yardımcı olmayı düşündük. İlçemizin farklı bölgelerine 20 adet giysi toplama kutusu yerleştirdik. Bu kutularda toplanan kıyafetleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma birimi çalışanlarımız buradan alıp değerlendirecek. Kullanıma uygun olan giysiler ayrılacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanıma uygun olmayanlar ise geri dönüşüme gönderilecek. Geri dönüşümden elde edilen gelirle yine ihtiyaç sahiplerinin farklı ihtiyaçları karşılanacak. Tüm hemşehrilerimi yapmış olduğumuz bu anlamlı çalışmaya destek olmaya davet ediyorum" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Erbaa
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]