• 0

16 Kasım 2019, 09:10 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Bulut, 'Dostlar Meclisi Tokat'ta büyük bir boşluğu dolduruyor'

Bulut, 'Dostlar Meclisi Tokat'ta büyük bir boşluğu dolduruyor'

Dostlar Meclisinin Kazova Toplantılarının 7.si Milliyetçi Harekat Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut'un ve Dostlar Meclisi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bu Sene 7. Si düzenlenen Dostlar Meclisinin Kazova Toplantılarının bu ayki onur konuğu Milliyetçi Harekat Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut oldu.

Tokat Tower otelde gerçekleşen meclis toplantıda Dostlar Meclisi Başkanı Burhan Besler kendilerinin aynı potada erimiş, Türk Bayrağı altında bir araya gelmiş küçük Türkiye olduğunu belirterek ‘’Biz kocaman bir aileyiz. Siyaseti farklı, inancı farklı, dünya görüşü farklı, zikri farklı, fikri farklı insanlar olabiliriz. Ama biz Dostlar Meclisiyiz’’ dedi.
 
 
Başkan Besler konuşmasında ‘’Kazova Toplantıları’nın yedincisinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz kocaman bir aileyiz. Siyaseti farklı, inancı farklı, dünya görüşü farklı, zikri farklı, fikri farklı insanlar olabiliriz. Ama biz Dostlar Meclisiyiz. Bugün bizler yaşadığımız Türkiye’den Türkiye’nin sorunlarından kendimizi soyutlayamayız. Bugün bölgemizde yaşadığımız ateş çemberi içerisinde her geçen gün daha dikkatli daha uyanık olmak zorundayız. Güneyimizde İran – Irak – Suriye ve Türkiye’den toprak hayali güden terör örgütü PKK-PYD-YPG uzantılarının asıl beklentileri 1000 yıl birlikte yaşamış bu milleti etnik kökenleri ayrıştırarak kardeş kavgasına sürüklemektir.  Bizler birlik ve beraberliğimizi her geçen gün daha güçlendirmeliyiz. Dünyaya karşı bütünlüğümüzü korumalıyız. Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşında şehit olup koyun koyuna yatan bu vatanın evlatları üzerinde Sağ – Sol, Alevi – Sünni ve daha sonra da Kürt – Türk kavgaları yapılmak istenmiş, ancak bu planlar tutmamıştır. Bütün bu planların, dünyanın tek noktasında kurgulanarak, Türkiye üzerinde uygulanmış ve uygulanmaya çalışılan planlar olduklarını, artık hepimiz kabul ettik. Ben bugün Yücel Bey’in özgeçmişine baktığımda, 39 yaşında bir vekilimiz olduğunu gördüm. Genç, dinamik, atak, tuttuğunu koparan, zinde, bu memlekete çok hizmet edecek bir vekil. Sayın Yücel Bulut, Dostlar Meclisi’ne hoş geldiniz, şeref verdiniz, onur verdiniz’’ dedi.
 
Dostlar Meclisi Başkanı Burhan Besler'in ardından  Milliyetçi Harekat Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut Dostlar meclisi Tokat’ta büyük bir boşluğu doldurduğunu belirterek bu meclisin gayretlerini göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etti.
 

Bulut Konuşmasında ‘’Sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dostlar Meclisi Tokatta büyük bir boşluğu dolduruyor. Bu boşluk Tokatta sivil toplumculuk kapsamında ve faaliyetleri konusun da Tokat dışında oldukça başarılı ama kendi şehrinde ve memleketin de maalesef ki yeterli insan  malzemesine  ve gayrete sahip olmayan bir kent olarak ortaya çıkıyor. Dolayısıyla Dostlar Meclisi ve Dostlar Meclisi benzeri oluşumların gayretlerini göz ardı etmeyelim. Sizin gibi gönül insanların omuzları üstünde yükselmeye devam ediyor ve Tokatta sivil toplumculuk konusun da önemli bir noktaya işaret ediyor. Bu gün Dostlar Meclisi olarak önemli bir boşluğu doldurduğunuzu belirtsek de vaktiyle bu kadim ve güzel şehrin her mahallesi ve sokağı her beldesi bir Dostlar Meclisi idi. Bugün ise bu şehir maalesef içinden çıkarmış olduğu tek bir Dostlar Meclisini alkışlar noktaya geldi. Ben Dostlar Meclisini önemsiyorum hem katılımcıları ile hem de ismi ile önemsiyorum ayrıca da katılımcıların toplumun her rengini kapsamasından dolayı önemsiyorum. Bu halka genişlesin Tokatta bir tane değil içinde bin tane insan olan Dostlar Meclisi olsun. Birbirine tahammül eden bir birini kucaklayan  birbiri ile övgü ile bahsedebilen mezhep ve inanç ayrımı görmeyen sabırlı muktedir insanların sayısı artsın. Gençlerimizi bu insanlar yetiştirsin. Mevlana'nın Hacı Bektaşi'nin hoşgörüsü ile yetiştirsin İslam'ın adı ile bir mukadder bir din olduğunu bilenler çocuklarımız yetiştirsin. Onlara Hz Peygamberin her şeyden evvel barışı ve hoşgörüyü teşkil etmek üzere yola çıktıklarını bilenler çocuklarımız yetiştirsin. Bu vesile ile ben 80 milyonun her rengi ile her deseni tek vücut olduğu birbirine tahammül gösterdiği kimsenin kökünü kökenini ve mezhebini kurcalamadığı bilse de umursamadığı dünya görüşünden dolayı kimsenin hakir görülmediği ötekileştirilmediği  devletin imkan ve kaynaklarının 80 milyon yurttaşına hak ve adilce paylaştırıldığı  bir Türkiye ve birbirine omuz omuz vermiş bir Tokat hayal ediyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Dostlar meclisi Başkanı Burhan Besler ve Tokat Belediye Eski Başkanı Nizamettin Aydın Milliyetçi Harekat Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut’a hediyelerini taktim ettiler.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]