• 0

22 Kasım 2019, 22:59 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Milletten başka güç tanımıyoruz'

Başkan Eroğlu, 'Milletten başka güç tanımıyoruz'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Genel Kurul'daki bir tartışma sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik "Lütfen, bu kadına haddini bildirin" sözlerini kınadı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi'inde yaşanan had bildirme olayı ile ilgili yazılı basın açıklaması yaparak, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik "Lütfen, bu kadına haddini bildirin" sözlerini kınadı.
 
 
Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada  "Geçtiğimiz günlerde TBMM’de acı ve bir o kadar da düşündürücü bir olaya şahit olduk. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç tarafından AK Parti Grup Başkan Vekili, Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin hanımefendiye yönelik "Bu kadına haddini bildirin" sözleri ile çirkin bir saldırı gerçekleşti. Haliyle 28 Şubat garabetini iliklerine kadar yaşamış bir neslin temsilcisi Milletvekilimiz Özlem Zengin o tramvayı tetikleyen sözler karşısında, milletimizin gazi meclisinde tarihi ve tüm hanımefendi kardeşlerimizin acılarına tercüman olan harika bir konuşma yaptı. Bu milletin öz evlatlarına baskı ve travma yaşatan, Üstad Necip Fazıl’ın dizeleri ile 'Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya' durumuna sokan CHP’nin 28 şubat kafa yapısını kınıyorum. Kendilerini takiyye yapmayı bırakıp milletimizin değer yargıları ile barışmaya davet ediyorum. Tarihe tanıklık eden konuşması ile aziz milletimizin vicdanının sesi olan Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin hanımefendiyi tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi biz gücümüzü milletten alıyoruz. Bize had bildirecek tek yer aziz milletimizin ta kendisidir. Bundan başka güç de tanımıyoruz" dedi. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]