• 0

24 Kasım 2019, 17:16 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Ülkücü Şehit Önkuzu Zile'de anıldı

Ülkücü Şehit Önkuzu Zile'de anıldı

Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda okurken, 23 Kasım 1970 tarihinde komünistler tarafından işkence edilip okulun üçüncü katından atılarak şehit edilen Ertuğrul Dursun Önkuzu, memleketi Tokat'ın Zile ilçesinde düzenlenen törenle anıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

49. yıldönümünde Zile Ülkü Ocakları tarafından tertip edilen tören önce Ertuğrul Dursun Önkuzu' nun mezarı başında yapıldı. Törende dualar edildi, Kur'an ı Kerim okundu. Törene Tokat milletvekili Yücel Bulut, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,  Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Eski Erbaa belediye başkanı şu anda Amasya Belediye Başkanı başdanışmanı Ahmet Yenihan, Gökal Belediye Başkanı, Tanoba Belediye Başkanı, MHP Tokat İl Başkanı Ömer Çetin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçi, bazı ülkü ocak başkanları ve vatandaşlar katıldılar.

Tören öncesinde öğlen namazı camide kılındı. Daha sonra kortej eşliğinde 2 kilometre mesafede yürüyüş ile mezarlığa geçildi. Mezarlıktaki anma programından sonra katılımcılara yemek ikram edildi.
 

Daha sonra Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edilerek Dursun Önkuzu Kütüphanesi gezildi.

Zile Kültür ve Sanat Merkezi'nde Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, misafirlere Zile yöresine uygun bat ve börekler ikram etti.
 
DURSUN ÖNKUZU KİMDİR? (23 KASIM 1970)

Tokat'ın Zile kazasında dünyaya geldi.. Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda tahsil görürken İşgal altındaki okulda komünistler tarafından yakalanıp üç gün süren ve bisiklet pompasıyla ciğerlerine hava basmaya varan ağır işkenceler yapıldıktan sonra, 23 KASIM 1970 günü, okulun üçüncü katından aşağıya atılarak şehid edildi...
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]