• 0

24 Kasım 2019, 21:51 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Öğretmenlerimiz Bilginin Taşıyıcısıdır'

Vali Balcı, 'Öğretmenlerimiz Bilginin Taşıyıcısıdır'

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla düzenlenen kutlama programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile başladı.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı ve Tokat Milletvekili Mustafa Arslan göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından öğretmenlere hediyelerini takdim etti.
 
Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, konuşmasında tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
 
Adaylığı kaldırılarak göreve başlayan öğretmenler adına konuşan GOP Lisesi Edebiyat öğretmeni Tuba Özdemir’in ardından Vali Dr. Ozan Balcı, görevlerine başlayan öğretmenleri tebrik ederek, eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diledi.
 
 75. Yıl Zübeyde Hanım anaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan Orf Ritim gösterisi ve Halk oyunu usta Öğreticileri tarafından sergilenen Halkoyunları beğeniyle izlendi.
 
 
“Öğretmenlerimiz Bilginin Taşıyıcısıdır”
 
 Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilmesi ve Öğretmenler Günü kutlaması dolayısıyla bir araya geldik. Hem Tokat’ta hem Türkiye’de hem de yurtdışında ülkemiz adına görev yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum. Türkiye’nin bugünlere gelmesinde ve parlamasından öğretmenlerimizin emeği vardır. Öğretmenler Türk milletinin yüz akıdır. Bilginin taşıyıcısıdırlar. Türkiye’nin önü çok açık. Ulaşımda, eğitimde, sağlıkta, iletişimde ve her alanda dev adımlar atıyor. Önümüzdeki güçlü Türkiye’nin yarınları için öğretmenlere ihtiyacımız var. Öğretmenlerimiz de bu görevi ziyadesiyle yerine getiriyor. İdareciler olarak bizlere düşen görev öğretmenlerin işini kolaylaştırmak onları yüreklendirmek ve desteklemektir. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek olan çocuklarımızı eğitmek ve daha iyi yetiştirebilmek için bu desteği vermekten mutluluk duyuyoruz. Eğitime, bilime, bilgiye, kültüre dost bir vali olarak öğretmenlerimizi ayrıca sevdiğimi belirtmek isterim. Onların yanında olmaktan onların işini kolaylaştırmaktan mutluluk duyuyorum.”dedi.
 
 
Daha sonra emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref belgelerini takdim eden Vali Dr. Ozan Balcı,” Türk Milletinin bugünlere gelmesinde kalemiyle, kafasıyla, kılıcıyla, silahıyla hizmet edenler Türkiye’nin imarına, ihyasına, inşasına katkı sağlayanlardan Allah razı olsun. Tokat’ın bugününde emekli olan öğretmenlerimizin katkısı vardır. Devlet, millet ve Tokat olarak kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızı yetiştirdiniz, bir ömür verdiniz Devlet olarak şükranlarımızı ifade ediyoruz. Emekliliğinizde ailelerinizle ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı, sıhhatli bir ömür diliyorum.” dedi.
 
Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
 
GOP Ortaokulu öğretmenler korosunun konseriyle son bulan kutlama programına Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve  48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Ayhan Ocak, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, il protokolü ve öğretmenler katıldı. 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]