• 0

25 Kasım 2019, 10:40 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Tokat güreşin merkezidir'

Vali Balcı, 'Tokat güreşin merkezidir'

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Spor Tokat projesi kapsamında düzenlenen 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvası programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hüseyin Akbaş Spor Salon’unda Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Makedonya ve Ukrayna’dan güreşçilerin katılımıyla düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Merhum Hüseyin Akbaş’ın kızı Semra Akbaş açılış konuşmalarını yaptı.
 
 
‘Tokat Güreşin Merkezidir’
 
Programda Tokat Milletvekilleri Yücel Bulut ve Mustafa Arslan’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Şampiyonların Şampiyonu Hüseyin Akbaş adına düzenlediğimiz uluslar arası güreş etkinliğinde sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Tokat’ta spor adına çok güzel şeyler oluyor. Spor Tokat’ı başlattık. 7’den 70’e sporun altyapısını oluşturuyoruz. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak. Bizim desteğimiz tamdır. Amacımız spor altyapısına ve kültürüne katkı sağlamak. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu işi yürüten bütün sporseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Tokat’ta yüzme havuzları, spor salonları yapılıyor. Yapımları tamamlandığı zaman Tokat sporda belirli bir seviyeye gelecek. Tokat güreşin merkezidir. Şu an da 450’ye yakın güreşçimiz var. Amacımız Hüseyin Akbaş gibi şampiyonlar çıkarmak. Güreş diyince zaten akla Tokat geliyor. Tokat güreşte bir numara olmalı. Arkadaşlarımız bu hedefleri gerçekleştirecek. Desteğim tamdır.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Güreşçi Hüseyin Akbaş’ın Türk sporuna sağladığı katkılar ve Türk Bayrağını dünyada göndere çektirmesi nedeniyle şükranlarını ifade etti.
 
Güreşçilerle başarılar dileyen Vali Ozan Balcı, daha sonra müsabakaları izledi.
 
Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yücel Bulut, merhum Hüseyin Akbaş’ın kızı Semra Akbaş, il protokolü ve güreş severler katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]