• 0

30 Kasım 2019, 20:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İncesoyluer ile ikinci dönem

İncesoyluer ile ikinci dönem

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresini gerçekleşti. Tek aday olan Başkan Cemal İncesoyluer, kongrede oy birliğiyle ikinci dönem için yeniden seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kongrede konuşma yapan İncesoyluer, “Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız” dedi.
 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti, Olağan Kongresini Kent Konseyi konferans salonunda yaptı. Kongreye tek aday ve tek listeyle giren Başkan Cemal İncesoyluer, katılımcıların oy birliğiyle ikinci kez seçildi. TGC üye ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul, açılış ve istiklal marşı okunarak başladı. Divan Başkanlığına gazeteci Ömer Faruk Altuntaş, divan üyeliklerine Fatma Dinçer ve Fatih Karaman seçilerek, gündeme geçildi.
 
 
Gündemdeki görüşme ve müzakereler tamamlandıktan sonra, yönetim kurulu, denetim kurulu, onur kurulu asil ve yedek üyeleri açık oylama usulüyle seçildikten sonra, üst kurul delege seçimleri yapıldı. Açış konuşması yapan TGC Başkanı Cemal İncesoyluer, kongrenin Tokat’a ve basın camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan İncesoyluer, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Tokat Gazeteciler Cemiyeti, 15 Mayıs 2000 tarihinde merhum Hüseyin Kalkan ve Tokatlı gazeteciler tarafından kurulmuştur. Hüseyin Kalkan Başkanımıza Allah’tan rahmetler diliyorum. Benden önceki TGC Başkanımız Kemal Özdilek’in yaklaşık 7 yıllık başkanlığı süresince yaptığı çalışmalar ve emeği için kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında sağlıklı bir ömür diliyorum. Yaklaşık 4 yıldır birlikte çalıştığım yönetim ve denetim kurulu üyelerimize de hassaten teşekkür ederim. Verimli bir çalışma dönemi geçirdik.
 
Yaklaşık 4 yıldır Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yapıyorum. Hiçbir zaman, Tokat’ın valisi, bürokratları, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK başkanlarıyla bir kavga içerisinde olmadım. Sorunların parçası olmak yerine, çözümün parçası olmayı tercih ettim. Bundan sonra da bu çizgimiz doğrultusunda hareket edeceğiz.
 
Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız. TGC, Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Basın Vakfı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu üyesidir. Bu üyeliklerimiz etkin bir şekilde devam edecek, bu kuruluşlarımıza katkı sunmak üzere gerekli çalışmalar yapılacaktır. TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ile yol arkadaşlığımız ve hangi şartlarda olursa olsun desteklerimiz en üst düzeyde sürecektir. Önümüzdeki dönem de proje ve hedefimiz üyelerimizi ev sahibi yapmaktır. Yani, Basın Sitesi için bütün enerjimizi harcayacağız. Elbette, tali etkinliklerimiz sürecektir. Ancak, öncelikli konumuz Basın Sitesini inşa etmektir. Kongremize, Tokat merkez ve ilçelerden gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”
 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi listesi
 
Başkan: Cemal İncesoyluer
 
Yönetim Kurulu (Asil)
01- Cahit Açıkkapı (Başkan Vekili)
02- Murat Onur (Başkan Yardımcısı)
03- Musa Özdemir (Başkan Yardımcısı)
04- Mete Tanaydın İmamoğlu (Başkan Yardımcısı)
05- Taner Yeşilsu (Genel Sekreter)
06- Fatih Karaman (Mali Sekreter)
07- Nurhan İçmez (Yönetim Kurulu Üyesi)
08- Savaş Kalkan (Yönetim Kurulu Üyesi)
09- Fatih Yılmaz (Yönetim Kurulu Üyesi)
10- Ahmet Demirağ (Yönetim Kurulu Üyesi)
 
Yönetim Kurulu Yedek
İsmail Avşar
Nebi Kaya
Kamuran Özdemir
Uğur Ulugöl
Mehmet Türkü
Erdal Karakaş
Derya Acar
Yakup Bir
 
Denetleme Kurulu (Asil)
Başkan: Salih Zeki Özdilek
Üye: Dursun Ekrem Er
Üye: Fatma Dinçer
 
Denetleme Kurulu Yedek
Nevzat Ulugöl
Kenan Özbek
Saygın Aslantaş
 
Onur Kurulu
Başkan: Yakup Orakçı
Başkan vekili: Fatih Karameşe
Sekreter: Kenan Kayhan
Üye: Mehmet Ülkü
Üye: Mustafa Uçurum
Üye: Recep Bozdemir
Üye: Öznur Yıldırım
 
DELEGELER
 
Federasyon Üst Kurul
Salih Zeki Özdilek
Musa Özdemir
Taner Yeşilsu
Mete Tanaydın İmamoğlu

Basın Vakfı Üst Kurul
Ömer Faruk Altuntaş
Yakup Orakçı
Fatih Karaman
Ahmet Demirağ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]