• 0

03 Aralık 2019, 23:50 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

TTSO, E-Dönüşüm bilgilendirme toplantısı düzenlendi

TTSO, E-Dönüşüm bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından e-dönüşüm tebliğiyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Toplantıya, TTSO Başkanı Ali Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi Naci Altın, Tokat Vergi Dairesi Müdürü Ümit Kökdemir ile Uyumsoft Yöneticisi Özlem İkiz ve İyi Dönüşüm Teknik Uzmanı Hayriye Çoban, Tokat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Turan Çelik, üyeler ve muhasebe yetkilileri katıldı.
 
 
Başkan Çelik, ''Şehrimizdeki en büyük sıkıntı ekonomi. Bir ay önce ihracat rakamları açıklandı. Ben bunları özellikle sizlerle paylaşmak istiyorum. Çorum 800 milyon dolar, Samsun 750 milyon dolar, Sivas 350 milyon dolar, Amasya 114 milyon dolar, Tokat 19 milyon dolar. Şimdi bu tablo bize neyi hatırlatıyor? Geçmişte hep şunu yapardık. Valimiz şöyle, milletvekillerimiz böyle, belediye başkanımız şöyle, bu milletten bir şey olmaz filan. Şimdi bu işin bir tane sorumlusu var. Bunu hiç konuşmadık. Yani bir şehrin ekonomisini geliştirecek, ihracat yapacak, üretim yapacak, istihdam yapacak olan kim? Şehrin ticaret insanları. Biz akşama kadar kafa kafaya verip ticaret insanını nasıl batırırız diye uğraştığımız için aslında şehri yok ettik farkında olmadan. Ama şunu görmek bizi mutlu ediyor artık. İnsanlar bunun artık önemini, değerini kavradı. Ya da en azından biz kendimizi keşfetmiş olduk. Bugünkü bu ilgi alaka da bunu gösteriyor. Artık ticaretimizle ilgili, konumuzla ilgili olan şeylere daha çok ilgi göstereceğiz, birbirimizle dayanışmamız daha yoğun olacak. Ticaret Odamız ki ben bunun altını çizmek istiyorum, sizin sahada yaşadığınız her sıkıntının ve sorunun muhatabı birinci dereceden sizin bağlı olduğunuz kurumlardır. Siz sadece aidat ödemek için buralara üye olmuyorsunuz. Yani yaşayacağınız her anlamdaki sıkıntının çözümü için bizlerle işbirliği halinde olmanız lazım. Bizler gelen talebi olumlu ya da olumsuz sonuçlandırabilmek için her çabayı, gayreti sarf ediyoruz. Bir topluluk birlikte hareket edecek olursa daha güçlü olur ki, dünyada biliyorsunuz ülkeleri bile artık şirketler yönetiyor. Koskoca Amerika'yı bile, İngiltere'yi, Fransa'yı devasa şirketler yönetiyor. Bence şehirleri de ekonomisi olan firmaların yönetmesi lazım ki o şehirler daha gelişsin, ekonomisi daha iyi hale gelsin. Ben bu anlamda şehrin önünün açık olduğunu düşünüyorum" dedi.
 
Tokat Vergi Dairesi Müdürü Ümit Kökdemir ile Uyumsoft Yöneticisi Özlem İkiz ve İyi Dönüşüm Teknik Uzmanı Hayriye Çoban tarafından e-dönüşüm mevzuatı ve getirilen çözümlerle alakalı sunumları ile bilgilendirme toplantısı son buldu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]