• 0

07 Aralık 2019, 14:46 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Kadının gücü Tokat'ın gücü, Türkiye'nin gücü demek'

'Kadının gücü Tokat'ın gücü, Türkiye'nin gücü demek'

Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden yararlanmak için Tokat'ta kadın girişimcilerin üretim kooperatifi çatısı altında bir araya geleceğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında kadın girişimcilerin katılımı ile toplantı düzenlendi. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda kadın girişimcileri bir araya getirecek kooperatif çalışmalarının son durumu değerlendirildi.
 
Toplantıya katılan girişimci kadınları tek tek tanıyarak, çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, önümüzdeki ay itibariyle Tokat Kadın Kooperatifi şemsiyesi altında her ilçenin kendi kooperatifini kuracağını söyledi. Kadınların ürettikleri doğal ürünler ve yöresel el sanatları ürünlerinin kooperatif çatısı altında toplanarak, kurulacak bir sistemle ürünlerin üretildiği yerden alınıp modern teknoloji, marka ve ambalaj ile pazarlanacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatife üye yapılacağını söyledi.
 
 
Gıda sektörünün öneminin her geçen gün arttığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,Tokat’ın potansiyelinin olduğunu ve bunun değerlendirilmesi için hep birlikte çalışıldığını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatif çatısı altında birleştirilmesinin hedeflediğini söyledi.
 
Kadın girişimcilere ve kurulacak olan kooperatiflere desteğinin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistem ve model ile çalışmanın Türkiye’ye örnek olacağını kaydetti.
 
Kadının Aklından, Zekasından, Yetenek ve Yetilerinden Faydalanılması İçin Çözüm Üretiyoruz.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadının aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü, Türkiye’nin gücü demek. Pes etmek yok, yılgınlık yok. Sizin başarınız Tokatlı kadınların, Türkiyeli kadınların başarısı. Memleketin, milletin işi olarak yapacaksınız. Biz sizi destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.
 
Yapılan işlerin takipçisi olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmanın kurulacak bir sistem ile kişilere bağlı olmadan kurumsallaşmış bir yapı ile yürütülmesinin başarıyı getireceğini ifade etti.
 
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKA İl KoordinatörüMehlika Dicle, ilçe tarım müdürleri ile il ve ilçelerden girişimci kadınlar katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]