• 0

09 Haziran 2017, 05:09 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Tokatlı Gençlerden Kan Bağışı

Tokatlı Gençlerden Kan Bağışı

Kuyruklarda bekleyen duyarlı gençlerin her biri verdikleri sosyal mesajlar ile tüm vatandaşları kan vermeye davet ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Kızılayı'nın kan stoklarında azalma olduğunu ilan etmesiyle birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ili kapsayan bir kan bağışı kampanyası başlatıldı. Tokat'ta düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösteren gençler Gençlik Merkezi'nde uzun kuyruklar oluşturdu.
 
"Amaçları ne ünlü birisinden imza almak, ne de büyük ikramiyesi milyonlar olan bir çekilişe katılmak. Tokatlı Gençler, Gençlik Merkezinin çağrısıyla başlatılan kan bağışı kampanyasına destek vermek için bu uzun kuyruğu oluşturdu."
 
Kuyruklarda bekleyen duyarlı gençlerin her biri verdikleri sosyal mesajlar ile tüm vatandaşları kan    vermeye davet ediyor.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kızılay'a destek için yapılan kampanya 81 ilde uygulanıyor.
 
Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar: "Malum olduğu üzere Türk Kızılayı Başkanı Dr Kerem Kınık'ın tükendi veya tükenmek üzere, azaldı veya azalıyor mesajı üzerine; Gençlik ve Spor Bakanlığımız Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün çağrısı üzerine 81 ildeki gençlik merkezlerimiz kampanyaya dahil oldu. Kampanya süresince de gençlerimiz gönüllülerimiz, sporcu gençlerimiz, personelimiz kan verme kampanyasına katıldılar. Bugün de Tokat Gençlik Merkezimiz bu kampanyayı devam ettiriyor.
 
Ben tüm duyarlı vatandaşlarımıza Türk Kızılayımızın bu çağrısına cevap vermelerini, kan bağışında bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Ve gördüğünüz gibi gençlerimiz de grup grup geliyorlar ve kan bağışında bulunuyorlar. Ülkemizin bu kan bağışına gösterdiği duyarlılık, gerçekten milli birlik, beraberlik duygusunun da üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Ben tüm gönüllü gençlerimize teşekkür ediyorum."

Haber (Savaş Kalkan)
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]