• 0

15 Aralık 2019, 11:22 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Fırın işçilerinin zorlu mesaisi

Fırın işçilerinin zorlu mesaisi

Tokat'ta her sabah vatandaşa taze ekmek ulaştıran fırın işçileri, saat 20.00'de hamur yoğurarak çalışmaya başlayıp, sabahın ilk ışıklarına kadar mesai yapıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Organize Sanayi'de faaliyet gösteren ekmek fabrikalarında işçilerin gece mesaisi akşam saat 20.00’de başlıyor. Günde yaklaşık 50 bin ekmek üretilen Tokat'ta, hamur yoğurarak başlayıp, sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmaya devam eden ekmek ustaları işlerini bitirdikten sonra evlerine gidip istirahat ediyor. Her gün aynı şekilde tekrarlanan süreçte çalışanlar ise gündüz ailelerine vakit ayıramamaktan şikayetçi. 
 
13 yıldır ekmek fabrikasında hamur ustası olarak çalışan Fatih Kaya (38), "Biz her zaman gece çalışıyoruz. O yüzden de gündüz ailemize vakit ayıramıyoruz. Ama ekmeğimizi kazanmamız için çalışmamız gerekiyor. Teknoloji gelişti eskisi gibi yorulmuyoruz ama yine de gece çalışıyoruz" dedi.
 
 
23 yıldır ekmek fabrikasında çalışan Mevlüt Kaya (45) ise, "Gece çalışmak çok zor oluyor. İstirahatimiz yok. Normal bir ortama gidemiyoruz. Sabah yat, akşam kalk gel. Ailemizi alıp bir yere gezmeye, tozmaya gidemiyoruz. Ailemiz de herkes gibi bizimle gezmek istiyor. Ama yine de bize bir şey demiyorlar. Ekmek parası için katlanıyoruz" diye konuştu. 
 
Her gün gece saatlerinde çalıştıklarını belirten fırın ustası Adem Görgülü (53) de, "Ailelerimizle yeterince ilgilenemiyoruz. Ama işimizden memnunuz. Her tarafta zorluklar var. Çocuklarımızdan şikayet oluyor. Hep gece mi çalışacaksın diye. Ama yine de onları mutlu etmeye çalışıyoruz. Mesleğin zorlukları var. Gece başlıyoruz, sabah saat 07.00-08.00'de işimiz bitiyor" dedi. 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]