• 0

06 Ocak 2020, 18:14 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Mehmet Akif İnan, vefatının 20. yılında anıldı

Mehmet Akif İnan, vefatının 20. yılında anıldı

Eğitim Bir-Sen ve Memur Sen'in kurucusu Mehmet Akif İnan'ın ölümünün 20.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte anıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Eğitim Bir-Sen ve Memur Sen'in kurucusu Mehmet Akif İnan'ın ölümünün 20.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan "Mehmet Akif İnan, sendikacılıkta çığır açmış, millî-manevi değerlere sevdalı fikir ve hareket adamı, şair, yazar, ‘Yedi Güzel Adam’dan biri, yaşadığı dönemde çevresindeki insanların dostu, arkadaşı, ağabeyi veya öğretmeni, asla vazgeçmeyerek bir ömür mücadelesini verdiği idealleri, bilgisi, kültürü, hatipliği, heyecanı, öfkesi, örgütçülüğü, eylemciliği ile tam bir dava adamı olduğunu belirterek sendikacılığa yeni bir soluk getiren Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı, vefatının 20. yılında rahmet, hürmet ve özlemle anıyoruz.
 
 
Mehmet Akif İnan, sendikanın iki temel amacını; eğitim düzenimizin iyileştirilmesi için, sorunlarının özgür bir ortamda tartışılarak bilimsel bir gerçeklik içinde çözüm yollarının bulunması, uygulama alanına konulması ve üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki hak ve yararlarının geliştirilmesi, korunması şeklinde ifade etmiştir. O günden beri, bu amaçlar için düşünceler ve pratikler üretmek amacıyla gösterdiği yoğun çabayı artırarak sürdüren Eğitim-Bir-Sen, Akif İnan’ın en büyük, en canlı, dinamik eseri olarak baskıya, yasaklara, dayatmaya dayalı her türüyle vesayet düzenleri karşısında özgürlüğün, alın ve akıl terinin, hak ve hukukun, emeğin, bilginin, medeniyet değerlerimizin mücadelesini yılmadan, yorulmadan vermiş, demokratik iyileşmelerden sosyal, ekonomik haklara kadar onlarca kazanıma imza atmıştır diyerek Davetimize icabet eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz dedi.
 
 
Tokat EBS 1Nolu Şube hizmet binasında gerçekleştirilen "Mehmet Akif Inan'ı anma programına Tokat EBS kurucu başkanı Prof. Dr. Ali Kasap katılarak büyük sendikacı ile yaşadığı hatıraları anlattı. Önceki dönemlerde şube başkanlığı yapan Bedrettin Mumcu ve Cemil Çağlar'da konuşmalar yaptılar. Konuşmaların ardından programa katılan eğitimcilerden Hatice Toprak Çevik, Özlem Çivilidağ, Yakup Gür ve Bünyamin Gürbüz, Mehmet Akif Inan'ın eşsiz şiirlerini ney eşliğinde okudular.
 
Konuşmaların ve şiirlerin akabinde yapılan dua ile son bulan Mehmet Akif İnan' ı Anma programı katılımcılara   helva ikramından sonra son buldu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]