• 0

06 Ocak 2020, 18:15 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat'ta bakkal veresiyeleri için kampanya

Tokat'ta bakkal veresiyeleri için kampanya

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, kentte maddi durumunun iyi olmayan vatandaşların bakkallara olan borçlarının ödenmesi için kampanya başlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası, mahalle aralarında bulunan bakkallardan alış-veriş yapan ve maddi durumu iyi olmayan kişilerin borçlarını ödeyememesi üzerine, veresiye defterlerini satışa çıkardı.
 
Ramazan Bayram'ının sonuna kadar kampanyanın devam edeceğini belirterek hayırseverlerden destek isteyen Başkan Şaban Kaya, "Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası olarak Tokat'ta Osmanlı döneminde uygulanan ve bir mahallenin daha huzurlu refah içerisinde insanların birbirine daha bağlı olması için yaşanmış adeti ilimizde ilk defa Türkiye geneli yaşatmayı düşünüyoruz. Bu konu hakkında ilk önce İl Müftümüz Ömer Faruk Bilgili ile de görüşlerini aldık.
 
 
Tokat esnafımızın veresiye defterlerinde ki halkımızın zekata, hayra muhtaç ve evini geçindiremeyen tüm vatandaşların veresiyelerini Tokat Bakkallar Manifaturacılar Tuhafiyeciler odası olarak satışa çıkartıyoruz. Buradaki asıl hedefimiz fakirlerimiz ile zenginlerimizin bir dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak. Ecdadımızdan gelen bu adeti yaşatmak istiyoruz. Hayırseverlerden ailelerin refahı için bizlerle irtibata geçmelerini istiyoruz" dedi. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.077 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]