• 0

08 Ocak 2020, 18:21 - Anasayfa // Yeşilyurt Haberi yazdır

Yeşilyurt'ta duman dedektörü dağıtımı

Yeşilyurt'ta duman dedektörü dağıtımı

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesi Kaymakamlığı tarafından 'Duman dedektörü' projesi başlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında dedektör dağıtımlarına başlandı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen ilçede ve köylerde yaşlılara hane ziyaretleri gerçekleştirerek duman dedektörü dağıtıldı. Proje kapsamında, ilçe genelinde hane ziyaretleri yapan Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, aileleri karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda da bilgilendirdi.
 
 
Kaymakam Baytok, kokusuz ve renksiz bir gaz olan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı duman dedektörü kullanılmasının hayati önem taşıdığını belirterek, "Ülkemizde her yıl on binlerce insan karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalmakta ve ne yazık ki yüzlercesi yaşamını yitirmektedir. Bu tür üzücü olayların ilçemizde de yaşanmaması amacıyla duman dedektörü kullanımı önem taşıyor'' dedi.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Yeşilyurt
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yeşilyurt Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]