• 0

10 Ocak 2020, 19:22 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, Erbaa'da kamyoncu esnafıyla buluştu

Yücel Bulut, Erbaa'da kamyoncu esnafıyla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa ilçesinde kamyoncularla bir araya geldi. Bulut, "Biz mücadelemizi parti taassubu ile yapmıyoruz, bir Anadolu evladının sorununu çözmek, onlara destek olmak için yapıyoruz" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

KAMYONCU ESNAFININ YERİNE LOJİSTİK ŞİRKETLERİ
 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat merkezde kamyoncu esnafının sorunlarını dinledikten sonra, Erbaa’da da bir toplantı gerçekleştirdi. Bulut, “Biz mücadelemizi parti taassubu ile yapmıyoruz, bir Anadolu evladının sorununu çözmek, onlara destek olmak için yapıyoruz” dedi.
 
Erbaa’da Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Tacettin Ayasun ve kamyoncu esnafı ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Rızkını ve nafakasını uzun yolda arayan esnafımızın sıkıntılarına şahitlik ettik. Sorunlarını haksızlığa uğrayan muhataplarından tek tek dinleyelim istedik. Daha sonra da ülke gündemine taşıyalım istedik. Tokat’ta yaptığımız toplantıda bir rapor talep etmiştik, raporda bize takdim edildi. Bize intikal eden sorunlarını MHP genel merkezine vakit kaybetmeden aktardık” diye konuştu.
 
TBMM GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ
 
Kamyoncu esnafının sorunlarını yurt genelinde gündeme geçirmek için harekete geçtiklerini, diğer il milletvekillerinin de sorunları yerinde takip etmeye başladıklarını aktaran Yücel Bulut, “Diğer milletvekillerimizle de görüştük, sahada olan arkadaşlarımız bölgelerindeki kamyoncu esnafımızın sorunlarını dinlemeye, toplantı yapmaya başladılar. Milletvekillerinin olmadığı yerde belediye başkanlarımız sorunları sahiplendi. Önümüzdeki hafta sorunu TBMM gündemine taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
 
 
SİFTAH YAPAMAZ DURUMA GELDİLER
 
Sorunu çözmenin yolunun örgütlü hareket etmeden geçtiğini kaydeden Yücel Bulut, “Mücadele etmediğiniz zaman yakında yok olursunuz. Siz yok olunca bunu büyük lojistik şirketleri yapacak. Alışveriş Merkezlerinin yaygınlaşması konusunda bu durumu yaşadık. Yerel esnafını bitirecek bu tür organizasyonlardan uzak durulması gerektiğini gündeme getirdik. Fakat rant karşısında rant çeteleri karşısında bizler çaresiz kaldık. Şimdi Tokat’ta AVM var. Orada da ekmeklerini kazananlar var. Ama Tokat’ın ana caddesinde dükkân sahipleri siftah yapamaz duruma geldi” şeklinde konuştu.
 
ULUSLARARASI LOJİSTİK ŞİRKETLERİ SEKTÖRÜN AVM’Sİ
 
AVM’ler konusunda yaşanan gelişmenin şimdi kamyoncu esnafının başına olduğunu aktaran Yücel Bulut, “Bunun bir başka benzeri sizin başınızda. Uluslararası lojistik şirketleri bu işin AVM’leridir. Üst üste gelen mevzuat değişiklikleri uyum sağlayamayan, sıkıntıları aşamayan nakliyeci esnafı bu şekilde giderse maksimum yüzde 60-70 oranında sahadan silinir. Bu durumu yaşamamamız için örgütlü hareket etmeniz, mücadeleyi bırakmamanız gerekir” dedi.
 
ANADOLU İNSANININ DERDİ BİZİM DERDİMİZDİR
 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Anadolu insanının derdi, bizim derdimizdir. Kararlılıkla sizi ve ekonominizi ayakta tutabilmek için birlikte mücadele edeceğiz. Lojistik sektöründe her gün yeni bir mevzuat değişikliği yapıldı. Kamyoncuların üzerinde rant alanını da engelleyecek bir sistem değişikliği isteyeceğiz. Bu insanlara kullanamayacağı teknolojiyi de zorlayarak daha sonra ceza kesmenin bir anlamı yoktur. Geçiş sürecinde eğitiminin devlet tarafından yapılması ve geçiş süresinin uzatılmasını isteyeceğiz.
 
BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ
 
Sizin sesiniz olmaya devam edeceğiz. Burada beni dinleyen ve benimle mücadele edecek arkadaşlarımdan bir isteğim var. Sizlerden oy istemiyoruz. MHP’ye oy vermenizi istemiyorum. Siyasi tercihinizi değişmenizi istemiyoruz. Biz parti taassubu ile bu sorunların üzerine gitmiyoruz. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun yolumuza hep beraber yürüyeceğiz. Her derdinizi çözmek için sizinle birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.”
 
K1 BELGESİ DEVREDİLEBİLSİN
 
Erbaa Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Tacettin Ayasun da konuşmasında, “Türkiye genelinde nakliye sektöründe ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Sayın Milletvekilimiz bir talebimiz olmadan sorunlarımızı dinlemek istedi. Sorunlarımıza sahip çıktığı için Milletvekilimize teşekkür ediyorum. Sorunlarımızın büyük bir kısmında çözülemeyecek bir şey yok. Devletimiz bizden K1 belgesi diye bir belge istedi. Bizlere sahip çıkacaklarını söylediler. Devletimizin istediği belgeyi verdik. K1 belgesini alırsanız, artık sizi sahipsiz kalmayacaksınız, Ekmek kapınızı temin etmenizde size sahip çıkacağız, dediler. Bugünkü değeri 17 bin lira K1 belgesini temin ettik. Bu belgelerin üçüncü şahıslara devri yok. Mesleği bıraktığınızda bu belgenin hiçbir hükmü kalmıyor. Bunun devrinin yapılmasını da istiyoruz” diye konuştu.
 
YABANCI UYRUKLU TAŞIMACILARLA REKABET EDEMİYORUZ
 
Atasun, “Devlet olarak biz birimlerimizi oluşturacağız, K1 belgesi ile çalışan taşımacılar rahat çalışacaklar, denilmişti. Buraya kadar her şey güzel. K1’i aldık, fakat ne ton/km var, ne de denetim. Yabancı uyruklu araçlar kendi memleketlerinde aldıkları ucuz akaryakıtları kullanarak bizim Erbaa’dan İstanbul’a neredeyse yakıt bedeli olan 3 bin liraya yaptığımız taşımayı, 1.5 - 2 bin liraya yapmaya başladılar. Rekabet etme durumumuz kalmadı, bıçak kemiğe dayandı. Taşkınlıklar başladı. Provokatörler ortaya çıktı. Bizlerin vekilimizden randevu istememiz gerekirken, vekilimiz bizden randevu istedi. Çok memnun olduk. Sorunlarımızı hakikaten dile getireceği için de meslektaşlarımız toplantımıza katıldı” diyerek konuşmasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]