• 0

10 Ocak 2020, 19:25 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat esnafından Yücel Bulut'a destek

Tokat esnafından Yücel Bulut'a destek

Ankara Barosu'nun Tokat Milletvekili Yücel Bulut'a verdiği disiplin cezasına tepkiler çığ gibi artarak devam ediyor. Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Demir, 'Ankara Barosunun almış olduğu kararı anlamak, kabullenmek ve doğru bulmak mümkün değildir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ankara Barosunun, MHP Tokat Milletvekili avukat Yücel Bulut’a, parti içi muhaliflerin 2016’da gerçekleştirdiği kurultay hakkında MHP Genel Merkezi’nin aldığı “tedbir” kararını kaldırıp kurultayın yapılabileceği yönünde karar veren, 15 Temmuz sonrasında “FETÖ üyeliğinden” hapis cezası alan eski hâkim Burhan Yaz’a, “FETÖ’cü imasında bulunduğu” gerekçesiyle, “disiplin cezası” vermesine tepkiler gelmeye devam ediyor.
 
 
KARARI KABULLENMEK MÜMKÜN DEĞİL
 
Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Demir konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hırsızlıktan ceza alan bir suçluya hırsız, adam öldürmekten ceza alan suçluya katil damgasını vuran adalet sisteminin kendisidir. FETÖ’den ceza alan bir kişiye FETÖ’cü imasında bulunmak da böyledir. Ankara Barosunun Tokat Milletvekilimiz Yücel Bulut’a yönelik almış olduğu kararı anlamak, kabullenmek ve doğru bulmak mümkün değildir” ifadelerini kullandı.
 
Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Demir açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
 
HAKKI HUKUKU AYAKTA TUTMALIYIZ
 
“Ankara Barosunun ilimizin milletvekiline vermiş olduğu kınama cezasını kabul etmiyoruz. Bu durum 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın kemiklerini sızlatır. Meydanları dolduran, gazi olan vatandaşlarımızı derinden üzer. Baronun bu tutumunu da kınıyoruz. Vatandaş adalete güvenmek ister.  Ülkenin adalet sisteminde önemli bir yeri olan baronun böyle bir karar alması adalete olan güveni yaralar. Güçlünün hukuku yerine, hukukun gücü ilkesinin toplumumuzda hâkim olması gerekiyor.
 
Ankara Barosunun almış olduğu yanlış karardan acilen geri dönmesini istiyoruz. Ancak bu durumda adalet sistemi yara almaz. Hakkı, hukuku, adaleti hep ayakta tutmalıyız.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]