• 0

11 Ocak 2020, 06:03 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Hayvanlara daha iyi bir yaşam hakkı sunmak için hep birlikte çalışıyoruz'

'Hayvanlara daha iyi bir yaşam hakkı sunmak için hep birlikte çalışıyoruz'

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Hayvan Hakları Toplantısında Tokat genelindeki sokak hayvanları ile ilgili teknik ve idari anlamda yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda hayvan haklarının korunması, onlara daha iyi bir yaşam sunulması için çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanarak problemleri birlikte çözeceğiz.” dedi.
 
Tokat’ın hayırsever insanların olduğu bir şehir olduğunu ve Tokatlıların hayvanlara dost olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvan hastanesi kurulması için çalışıyoruz. Biz maddi destek vereceğiz. Tokat’a bir hayvan hastanesi kazandırmamız gerek. Tokat’ta bu bir ilk olacak. Sahipsiz hayvanlarımızın bacakları, kolları, kanatları kırıldığında biz bunları tedavi ettiriyoruz. Özel İdaremizden bunların tedavisi için bütçe ayırıyoruz. Ayrıca bir tane de hayvan ambulansı kiralayacağız. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezi kurulmasını hedefliyoruz. Bize emanet olan hayvanları korumak, hem görevimiz hem de inancımız gereğidir. Hayvanlarımız bizleri ilgilendiriyor, onlara bir şey olsa bizim yüreğimiz sızlar.” diye konuştu.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı,  “Hayvanları seviyoruz. Tokat doğaya, insana, hayvana dost bir şehir. Bir hayvana eziyet edilirse bizim yüreğimiz kanar, gerekli olan ne varsa yaparız. Bir sistem kuracağız ve problemleri çözeceğiz. Problemler hepimizin.” dedi.
 
Toplantıya belediye başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]