• 0

11 Ocak 2020, 06:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Zafere Doğru' adlı gösteri Tokatlılarla buluştu

'Zafere Doğru' adlı gösteri Tokatlılarla buluştu

Valilik, Belediye ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Devlet Halk Dansları Topluluğu ile ortaklaşa düzenlenen 'Zafere Doğru' adlı gösteri Tokatlılarla buluştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen gösteri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
 
Gösteride 1915 yılında Çanakkale’den başlayarak Kurtuluş Savaşıyla Milli Mücadelenin kazanılması dans müzik ve görsellerle sahneye aktarıldı.  Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nda vatan için canlarını feda eden Türk Milletinin aziz şehitleri ve kahraman evlatları için sahnelenen gösteride Türk Milleti’nin kurtuluş mücadelesi  koreografik bir şekilde anlatılırken, teatral gösteride yurdun dört bir köşesinden halk oyunları da sahnelendi. Şiirler, türküler ve slayt gösterileri ile renklendirilen gösteri, salonu dolduran seyircilerden büyük beğeni topladı.
 
 
Gösteriyi Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, protokol mensupları ve vatandaşlar izledi.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]