• 0

14 Ocak 2020, 13:14 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat Belediyesi ile Hizmet İş arasında toplu sözleşme imzalandı

Tokat Belediyesi ile Hizmet İş arasında toplu sözleşme imzalandı

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde, Belediye ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme imza töreni düzenlendi. 2020 yılı için yüzde 11, 2021 yılı için yüzde 10, bayramlar için ikramiye, sosyal haklar ve enflasyon farklarının uygulanması ifadelerinin de yer aldığı sözleşme karşılıklı olarak imzalandı. Düzenlenen törene, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ile Hizmet-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ve Tokat Belediyesi’nde görev yapan işçi personeller katıldı.
 
 
Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Bizler imar eden, mamur eden bir şeyler ortaya çıkartan bir nefer olarak yıllardan beri beraberce çalışıyoruz. Çalışmaktan elleri nasır tutmuş birçok kardeşimiz var. Belediyenin vizyonu şehrin vizyonudur. Böylesine önem atfettiğimiz kurumumuzda alın teri akıtan değerli kardeşlerimize verdiği hizmetlerden dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Daha çok yapılacak iş var. Önemli olan değer katmaktır, verilen görevi layıkıyla yapmaktır. Önemli olan gücümüzün yettiğince bu görevi yerine getirmektir. Peygamberimiz 'İşçinin alın terini kurumadan ödeyin' demiştir. Bize düşen görevimizi en iyi ve layıkıyla yapmak alın terimizi bu şehre akıtmak ve başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla uyuyabilmek evlatlarımızın yüzlerine bakabilmektir. Toplu İş Sözleşmemizi hep beraberce imzaladık. Bugüne kadar işçimizin hak ettiği parayı asla geciktirmemeye gayret ettik. Toplu İş Sözleşmemizin hayırlı olmasını dilerim" dedi.
 
Hak İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, sözleşmede emeği geçen başta Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu olmak üzere, başkan Yardımcılarına, birim müdürlerine ve tüm sendika üyesi emekçilere teşekkür ederek, "Her şeyde olduğu gibi çalışanın hakkının korunması konusunda da Tokat bir ilki, Başkanımız Eyüp Eroğlu döneminde yaşamıştır. Birçok belediye çalışanlarının maaşını, ikramiyesini ödeyemezken hamdolsun Tokat Belediyesi’nin çalışanlarına borcu yoktur. Tüm işçi arkadaşlar adına Başkanımıza teşekkür ediyor, her zaman yanında olduğumuzu beyan ediyorum" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]