• 0

01 Şubat 2020, 01:45 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa Belediyesi'nden Türkçe seferberliği

Erbaa Belediyesi'nden Türkçe seferberliği

Erbaa Belediyesi, Türkçe dilini korumak ve işletme adlarının Türkçe olması ile ilgili seferberlik başlattı, buna kendi iştiraki olan işletmeye Türkçe isim vererek başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Belediyesi, Türkçe dilini korumak ve Türkçe tabelaların özendirilmesi amacı ile bir dizi çalışma başlattı. Başlatılan çalışmalar kapsamında Belediye Meclisi tarafından ilçede Türkçe kelimelerin kullanılma zorunluluğu getirilirken, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün talimatı ile bir süre önce Belediye iştiraki olan Rocca Cafe ve Lounce adı,Roka kafe olarak değiştirildi.
 
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl gazetecilere yaptığı açıklamada"dünyanın en güzel dillerinden biri olan Türkçe dilini korumak amacı ile belediye meclisimiz olarak Türkçe seferberliği başlattık. İlçemizde yeni açılacak işletmelere belediye meclisimiz tarafından Türkçe isim koyma zorunluluğu getirdik.İşletmelerimizin yabancı kelimeler barındıran tabelalarını Türkçe yapmaları halinde belediye olarak yenileme ruhsat harçlarını almayacağız "diye konuştu.
 
 
DHA
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]