• 0

13 Şubat 2020, 08:00 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Türkiye'ye örnek olacak müthiş projelerimiz var'

Vali Balcı, 'Türkiye'ye örnek olacak müthiş projelerimiz var'

Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat'ta bir numaralı hedeflerinin hayvancılık ve tarım oldğunu ifade ederek, "Tokatımızın çiftçilerini çok güzel günler bekliyor. Tarım ve hayvancılıkta Türkiye'ye örnek olacak müthiş projelerimiz var" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen 2023 Tokat Tarım kapsamında "Besi Hayvancığının Geliştirilmesi Projesi"nin 2019 yılı yapılan uygulamaların sonuçları ve 2020 yılı içerisinde yapılacak çalışmaların planlama, tanıtım ve eğitim toplantısı ValiOzan Balcı başkanlığında yapıldı.
 
Özel bir otelde yapılan toplantıda besi hayvancılığının geliştirilmesi amacıyla son yıllarda büyük problemlere neden olan Viral kaynaklı solunum sistemi hastalıklarının önlenmesi amacıyla koruyucu aşı uygulamalarının ve besi sığırcılığının geliştirilmesi amacıyla 2019 yılı içerisinde yapılan çalışmalar ve 2020 yılında yapılacak uygulamalar ile ilgili bilgi verildi.
 
 
Tokat’ın çok büyük bir tarım ve hayvancılık potansiyeli olduğunu kaydeden Vali ,“Biz yeter demeden daha çok çalışarak, memleketin, milletin zenginleşmesine katkı sağlayacağız. Tarımın ve hayvancılığın emrindeyiz. Bu da tarımın hayvancılığın dostu, milletin refahı zenginleşmesi demek.  Bütün desteklerimiz de bu yönde.  Tarım ve hayvancılık bizim Tokat’ta bir numaralı işimiz. Bu sene 16 bin dekar alanda 250 bine yakın ceviz dikildi. Ceviz üretimi iki katına çıkarıldı. 60 bin cevize Niksar cevizi aşılayacağız. Geleneksel yapıyı bozmayacağız. Tokat cevizin merkezi olmalı. Koyunculuğu geliştirme üzerine çalışıyoruz. Hedefimiz, 5 yılda 100 bin koyun yetiştirmek.  Türkiye’ye örnek olacak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Hem ıslah projelerine katkı sağlayacak hem de koyunculuğa destek olmuş olacağız. Yapacağımız projeler sadece Tokat’a değil, Türkiye’ye örnek olacak. Çiftçiyi zenginleştirmemiz lazım. Amacımız Tokat ve Tokat’ın geleceği. Yılgınlık, yorgunluk, bezginlik göstermeden aşkla, şevkle, merhametle hedefe kilitleneceğiz. Hedefimiz de Tokat’ın Türk tarımının ve hayvancılığının bir numaralı parlayan yıldızı olması. Meyvecilik, büyükbaş, küçükbaş hayvancılık deyince Tokat akla gelecek. Tarıma, toprağa dostuz. Bu de memleket, millet sevgisi demek. Yapacağımız çok güzel işler var. Başarılarınızı görmekten büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]