• 0

21 Eylül 2017, 16:42 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Kızılgedik, 'İmalatçı Firmalara 500 Milyon Lira Hibe'

Kızılgedik, 'İmalatçı Firmalara 500 Milyon Lira Hibe'

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle imalatçı sektör temsilcilerine özel olarak KOBİGEL bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle imalatçı sektör temsilcilerine özel olarak KOBİGEL bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO) Meclis Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Meclis Başkanı Ali Özer, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, TSO Genel Sekreteri Sinan Ardil, İŞGEM Müdürü Yüksel Tokuşçu, oda yöneticileri ve imalatçı üyeler katıldı.
 
KOSGEB Tokat İl Müdürü Cenk Kızılgedik tarafından yapılan sunumda, KOSGEB'in kobi gelişim destek programı (KOBİGEL) kapsamındaki proje çağrısının hedef kitlesinin, imalat sektöründeki KOBİ'ler olduğuna dikkat çekti. 
 
Kızılgedik,"Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmekte. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacak. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir. Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL'ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL'ye kadar ise geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL'ye kadar destek verilebilecek. İşletmelerin destek kapsamında belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler çağrı kapsamında desteklenecek ve bu proje çağrısının toplam bütçesi 500 milyon TL olarak belirlenmiştir" dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]