• 0

13 Mart 2020, 14:15 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut Bakan Pakdemirli ile görüştü

Yücel Bulut Bakan Pakdemirli ile görüştü

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TBMM'de bir araya gelerek, Tokat'ın sorunlarına yönelik olarak görüşlerini iletti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye gündeminin değişmesi üzerine Tokat programı iptal olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir ile TBMM’de görüşen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut konuyla ilgili olarak, “Çiftçi ve Köylümüzün kanayan yarası haline gelen Sulama Sorunu konusunda acil çözüm üretilmesinin kaçınılmazlığını ve ekonomik tükenme noktasına gelen köylünün üzerindeki kredi ve borç yükünün hafifletilmesi konusunda düzenleme beklendiğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ifade ettik” dedi.
 
 
TARIMIN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
 
Koronavirüsü ve akabinde gelen seyahat yasaklarının kendi iç dinamiklerimizle yapılan tarımının önemini bir kez daha ortaya çıkardığını ifade eden Yücel Bulut, “Tarım siyaset üstü, dış politika gibi ele alınmalıdır. Tarımdaki üretime yönelik sorunlar acil olarak çözülmelidir. Küresel ticaretin tehlikeye girdiği noktada elzem olan tarımsal üretimdir. Stokların tükendiği, ithalatın yapılamadığı bir noktada büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bizim tarım ve hayvancılık noktasında birçok artımız bulunuyor. Küçük dokunuşlarla, çiftçimizi ve köylümüzü motive ederek sorunların üstesinden geliriz” şeklinde konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]