• 0

17 Mart 2020, 12:21 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Salgınlara tedbirli olmalıyız'

Yücel Bulut, 'Salgınlara tedbirli olmalıyız'

Vatandaşlara Koronavirüs hastalığına karşı alınan tedbirlere uymaları çağrısında bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 'Koronavirüs hastalığı göstermiştir ki, salgın hastalıklar da artık küreselleşmiştir. Dünyanın bir ucunda ortaya çıkan hastalık kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılabilmektedir. Bize düşen hastalıklara karşı tedbirli olmak, çevre ve beden temizliğe dikkat etmektir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Küresel ve salgın hastalıkların en çok metropol şehirleri etkilediğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Türkiye, diğer ülkelerin aksine bu hastalıktan büyük çaplı olarak etkilenmemiştir. Alınan tedbirler yerli yerindedir. Fakat bilmeliyiz ki hastalık küçümsemeye, gevşetmeye gelmez. Devlet ve toplum olarak bu mücadelenin gereklerine sıkı sıkıya riayet etmemiz şarttır. Bu tür hastalıklar bize bir kez daha köy, kasaba ve küçük yerleşim birimlerinin önemini göstermiştir” diye konuştu.
 
YEREL YÖNETİMLER DİKKATLİ OLMALI
 
Şehirlerin yaşayan, nefes alan, büyüyen, sürekli değişen bir iç dinamiğe sahip karmaşık bir organizma olduğunu belirten Yücel Bulut, “Hastalıklara karşı tedbirli olmalıyız. Öncelikle huzur sağlığın temel ön koşuludur. Şehirlerimizin havasını, suyunu, toprağını kirleten unsurlara karşı önlemler almalıyız. Su ve kanalizasyon hizmetleri gibi salgınlara yol açan şehircilik hizmetleri konularında yerel yönetimler daha dikkatli olmalıdır” şeklinde konuştu.
 
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ ÖZVERİLİ
 
Sağlık çalışanlarına gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Biliyoruz ki, böyle durumlarda en çok riski sağlık çalışanları almaktadır. Ayrıca hayatlarının her aşaması risk altında bulunan sağlık çalışanlarımıza yönelik son yıllarda artan bir şiddet de söz konusudur. Böyle bir ortamda 14 Mart’ta Tıp bayramı kutlamalı gerçekleştirildi. Tüm sağlık çalışanlarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
 
HERKES FEDAKARLIK GÖSTERMELİ
 
Koronavirüs hastalığının dünya genelinde yayılmasıyla birlikte birçok sıkıntıyı da tetiklediğini anlatan Yücel Bulut, “Sınırların kapatılmasıyla birlikte ticaret, turizm ve sanayi de olumsuz etkilenmektedir. Türkiye gibi gelirinin büyük kısmı turizmden kaynaklanan ülkeler bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Ayrıca dış ticaretin durması birçok işletmenin üretimi durdurmasına ve akabinde işsizliğe yol açacaktır. Şimdi bize düşen tüm bu olumsuzlukları hep birlikte omuz omuza aşmaktır. Herkes fedakârlık edecek ve ülke olarak en az zararla bu durumun üstesinde geleceğiz” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]