• 0

18 Mart 2020, 13:08 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Çanakkale Türk milletinin onur savaşıdır'

Yücel Bulut, 'Çanakkale Türk milletinin onur savaşıdır'

Çanakkale Savaşının 105. Yıldönümü sebebiyle yazılı açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 'Çanakkale Zaferi, Türk milletinin onur savaşıdır ve Türk'ün özgürlük ülküsünü yedi düvele bir kez daha ispat etmiştir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Milletinin hiçbir zaman cepheden kaçmadığını, esarete karşı her zaman şehit olmayı tercih ettiğini kaydeden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Çanakkale zaferi aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, harp sahasında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Türk askeri savaşın dışında düşmanına bile ne kadar merhametli olduğunu cephede göstermiştir” ifadelerini kullandı.
 
MİLLİ MÜCADELENİN İLK MEŞALESİ
 
Milli mücadele ruhunun ilk meşalesinin Çanakkale'de yakıldığını aktaran Yücel Bulut, “Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Tam 105 yıl önceydi. Çanakkale’ye savaşmaya değil ölmeye gittiler. Geride bıraktıklarını değil, vatan savunmasını düşündüler. Onların hepsi isimsiz birer kahraman olarak şehit oldular. Gazilerimiz ve geride kalanlar ise şehadeti özlediler. Minnet ve şükranla anıyoruz, ruhları şad olsun” diye konuştu.
 
ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR

Yücel Bulut açıklamasını, “Çanakkale ruhu hâlâ hepimizin yüreğinde yaşamaktadır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]