• 0

20 Mart 2020, 17:34 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa teyakkuzda

Erbaa teyakkuzda

Tokat Erbaa Belediyesi, koronavirüs salgınına karşın ilçede büyük bir dezenfekte hareketi başlatırken, yaşlılara yönelik yeni hizmetler başlattı. Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Erbaa Belediyesi olarak koronavirüsüne karşı önlem amacı ile toplu kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada" Hemşerilerimiz müsterih olsun, Erbaa Belediyesi olarak ilçemizin temiz ve sağlıklı olması için çalışmalarımızı daha öncede aralıksız sürdürüyorduk şimdi ise temizliğin yanı sıra dezenfekte işlemlerimize de zaman kaybetmeden başladık. Ekiplerimiz dezenfekte çalışmalarına okullar, camiler, kamu kurumları ve minibüs durakları gibi alanlarda başladı. Bu çalışmalarımız rutin olarak devam edecek" dedi.
 
MUHABBETE UZAKTAN DEVAM
 
Karagöl, vatandaşların temizlik ve hijyen kurallarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği insanlarla olan mesafe, sarılma ve tokalaşma gibi tedbirlerinin uygulanması gerektiğinin altını çizdi.
 

 
YAŞLILARA ÖZEL HİZMET HATTI
 
Salgın hastalık tehdidine karşın 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik hizmetler başlattıklarını ve telefon hattı kurduklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “İhtiyarlarımıza, büyüklerimize (Siz çıkmayın, biz sizin için alışveriş de yaparız. Siz gelmeyin suyunuzu biz yükleriz) diyoruz. Yani oluşturduğumuz ekip ile 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın acil alışverişlerini bizi aralamaları durumunda biz yapıyoruz. Ayrıca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evlerinden su kartlarını alıyor, su veznemizde kartını yüklüyor ve teslim ediyor” diye konuştu.
 
KAMU KURUM VE KURULUŞLARI DEZENFEKTE EDİLDİ
 
Erbaa Belediyesi dezenfekte kapsamında Cumhuriyet Meydanı, çocuk oyun alanları, parklar, otogar, kaymakamlık binası, belediye hizmet binası, Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca Erbaa Küçük Sanayi Sitesi, Organize Sanayi bölgesi de dezenfekte edilen mekanlar arasında yer aldı.
 
Toplu taşıma araçlarının ve genel olarak kullanılan kullanım alanların salgın tehdidinde önemli olması sebebiyle özel halk minibüsleri, ayrıca eczaneler, banka şubeleri ve camilerde dezenfekte edildi.
 
Öte yandan Erbaa’da yapılması planlanan tüm etkinlikler de ertelendi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]