• 0

01 Nisan 2020, 16:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

RUS BİLİM İNSANLARI SUYU DEZENFEKTANA ÇEVİREN CİHAZ ÜRETTİ

RUS BİLİM İNSANLARI SUYU DEZENFEKTANA ÇEVİREN CİHAZ ÜRETTİ

Rusya da bilim insanları COVİD-19 ve diğer bakterilerin yayılmasını önlemek için suyun dezenfektana dönüştürülmesini sağladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Rusya da bilim insanları COVİD-19 ve diğer bakterilerin yayılmasını önlemek için suyun dezenfektana dönüştürülmesini sağladı.Yerel medya üretilen cihazın soğuk plazma kullandığını ve suyu dezenfektana çevirerek virüs ve bakterileri öldürdüğünü bildirdi.
Rus merkezli IZVESTİA gazetesinin raporuna göre,Rusya da bulunan araştırmacı bir ekip Covid-19 dahil olmak üzere tehlikeli patojenleri yok etmek için soğuk plazma kullanarak sıradan suyun 'MAGNARİL' adlı sıvıya dönüştürmek amacıyla cihaz üretti
LİTRE FİYATI 1.30 DOLAR
Magnarilin mantarları, bakteriler ve virüsler için ölümcül olduğu ifade edildi. Sıvının çeşitli yüzeylere uygulanabilen veya havada dağılan bir dezenfektan olarak kullanılabileceği belirtilirken, tahmini fiyatın litre başına 1.30 dolar olduğu ifade edildi.
Söz konusu sıvının henüz yeni tip COVİD-19 a karşı etkili olup olmadığının bilinmediği duyuruldu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]