• 0

18 Mayıs 2020, 23:25 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Diker, '24 saat vicdanımız ve merhametimiz yanımızda olmalı'

Diker, '24 saat vicdanımız ve merhametimiz yanımızda olmalı'

Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İl Başkanı Ali Erol Diker, Bürokrat Zeynel Abidin Fidan Beye Kızı üzerinden yapılan eleştirilere tepki gösterdi.İnsanları dili, dini, ırkı, yaşam şekillerine göre yargılamanın doğru olmadığını vurguladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İl Başkanı  Ali Erol Diker,  Bürokrat Zeynel Abidin Fidan Beye Kızı üzerinden yapılan eleştirilere tepki gösterdi. İnsanları dili, dini, ırkı, yaşam şekillerine göre yargılamanın doğru olmadığını vurguladı.
 
Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İl Başkanı Ali Erol Diker kendisinin de iki kız babası olduğunu, kişinin aile bireyleri hedef alınarak yapılan eleştirilerin doğru olmadığını ve menfaatçilik ile bencilliğin insanların vicdanını körelttiğini söyledi.
 
 
Küçük veya Büyük tüm yerleşim yerlerinde aynı siyasi çekişmelerin yaşandığını, her yerde menfaatçiliğin hüküm sürdüğünü de ekleyen A. E. Diker ''Bu ülkede siyaset 24 saattir diyen Erbakan ve Demireli rahmetle anıyorum. Birde Karaoğlan(Bülent Ecevit) vardı kuşları havaya uçuran ülkemize ve dünyaya barış gelsin diye! Ne oldu Allah Aşkına herkes birbirini ezmeye çalışıyor güç gösterisi yapıyor. Makamlarımızın adı Vatan Millet Bayrak Toprak olsun önce, Makamlar gelip geçicidir önemli olan gönüllerde bırakılan sevgidir'' diyerek önceliğimizin ayrım yapmadan gönüllerin fethedilmesi olmasının gerektiğini söyledi.
 
BİR CENGİZ BULUT GEÇTİ BU ÜLKEDEN
 
İzmir-Bornova da Belediye Başkanlığı yapan Cengiz Bulut'u örnek gösteren A. E. Diker Cengiz Bulutun gittiği her yerde saygınlığına sevgi katmaya devam ettiğini ve her bürokratın da böyle olmasının gerektiğini söyledi.
 
Zeynel Abidin Fidan Beyin onurlu davrandığını ve kızına sahip çıkan bir baba olduğunu vurgularken aynı zamanda da Z. A. Fidan beyi  ayakta alkışladığını da yineleyen A. E. Diker ''Eşek ölür semeri kalır insan ölür eseri kalır diye bir atasözü var bu söz çok şey ifade eder! Makamlara ve güce fazla tamah edilmemeli, makamların ve gücün insanlara hizmette kullanılması gerekir. Önce insan diyerek dili, dini, ırkı, yaşam felsefesi ne olursa olsun saygı duyulmalı, duyulmalı ki insanlık yerden kalksın adı vicdan ve merhamet olsun'' dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]