• 0

21 Mayıs 2020, 23:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Dr. Ozan Balcı kaymakamlarla video konferans toplantısı yaptı

Vali Dr. Ozan Balcı kaymakamlarla video konferans toplantısı yaptı

Vali Dr Ozan Balcı, ilçe kaymakamlarıyla video-konferans üzerinden toplantı gerçekleştirerek Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal ile video konferans yolu ile ilçe kaymakamları katıldı.
 
Koronavirüs salgınının engellenmesi için alınan tedbirlerin, kararlılıkla yürütüldüğünün vurgulandığı toplantıda;

Sokağa Çıkma Kısıtlaması ve Alınan Tedbirler
Ramazan Ayı yardımları
Ramazan Bayramı tedbirleri
Koronavirüs ile Mücadelede Uygulanan Tedbirler
KÖYDES Yatırımları
Tarım Projeleri
Kültür ve Turizm yatırımları
Kırsal altyapı yatırımları
Eğitim yatırımları
Kadın kooperatifleri,
Vefa Sosyal Grubu çalışmaları görüşüldü.
 
 
Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Vali Dr. Ozan Balcı,“Bu kapsamda yaklaşan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Vatandaşlarımızdan hem kendi sağlıkları hem sevdiklerinin sağlığı ve hem de toplum sağlığı için kurallara uyma konusundaki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz.”dedi.
 
Vefa Sosyal Destek Grubu Ekiplerimiz Vatandaşlarımızın Yanındayız

Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmalarının çok gittiğini ve emeğe geçenlere teşekkür ettiğiniifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan kimsesiz vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz her zaman  hazır ve nazırlar. Ramazan Bayramı sürecinde de vatandaşlarımız için 24 saat görevlerinin başında olacaklar. Şu ana kadar yaklaşık 45 bine yakın talep değerlendirildi. Devletimizin milletimizin imkanları güçlü. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Bizim asli işlerimiz vatandaşımızın aç açıkta kalmamasıdır. Süreci hep birlikte atlatacağız.” dedi.
 
Kadının Gücü Tokat’ın Gücü

Tokat merkezde ve ilçelerde ilçe adı ile kurulan ‘Tokat Kadın Kooperatifleri’ çatısı altında bir araya gelen kooperatifleriyle kadınlarımızın bilgi, beceri, yetenek ve yetileri ile akıl ve zekasından faydalanılacağını, üretime ve istihdama katkı sağlanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Marka, logo, dizayn tasarımları yapıldı. Kurulacak sistem ile ürünler Türkiye’ye pazarlanacak. Kadın kooperatiflerimizin TKDK desteklerinden yararlanması için proje çalışmaları yapıyoruz. Kaymakamlarımız projeleri yakından takip ediyor. Tokat’ın kıymetli ürünlerini Türkiye ve dünya insanıyla buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
Tarımsal Üretim Devam Ediyor Her Zaman Üreticimizin Yanında Olduk

Bir taraftan Koronavirüsle mücadele ederken bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimin devam etmesi için tedbirler alındığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretimimizin devam etmesi ve gelişmesi için çalışıyoruz. Her zaman üreticimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu süreçte hassasiyetle özveri içerisinde çalışmalarınızı yürüttünüz. Vatandaşlarımızdan ramazan bayramında da kurallara uyma konusundaki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz. İnşallah süreci hep birlikte dayanışma ile atlatacağız. Vatandaşlarımızın ve sizlerin yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutluyor, aileleriniz ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]