• 0

25 Mayıs 2020, 12:24 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Akarçay-Görümlü Belediyesi, 'Temiz bir çevre için sıfır atık' için çalışıyor

Akarçay-Görümlü Belediyesi, 'Temiz bir çevre için sıfır atık' için çalışıyor

Akarça- Görümlü Belediyesi Başkanı Ali Cezmi Güneş Kasaba Halkının çevre sorunları için çalışmalarına devam ediyor.Geçtiğimiz yıl çöp toplama alanlarını kontrol altına alan Belediye ilk aşama da çevre kirliliği riskini en aza indirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Akarça- Görümlü Belediyesi Başkanı Ali Cezmi Güneş Kasaba Halkının çevre sorunları için çalışmalarına  devam ediyor.Geçtiğimiz yıl çöp toplama alanlarını kontrol altına alan Belediye ilk aşama da çevre kirliliği riskini en aza indirdi.
 
Temiz bir çevre için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Akarçay-Görümlü Belediyesi Kasaba halkına yeni projeler sundu. Akarçay, Görümlü, Armutalan yerleşim yerleri için atıkları kaynağından ayıracak ve geri dönüşüm yoluyla da Belediye ye ek gelir sağlayacak yeni bir projeyi kasaba halkına sundu. Bu kapsam da kasaba da evsel atık haricinde tonlarca katı atık oluştuğunu belirten Başkan A.C.Güneş ''Bu atıklar doğaya gelişigüzel bırakılmaktadır.Bunlardan kağıt, karton, plastik ambalaj ve cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması gerekmektedir. Bu sayede hem çevre kirliliği azaltılacak hemde kasabamıza anlamlı bir ek gelir sağlanacak.''
 
ASIL AMAÇ DOĞAYA VE İNSANA SAYGI
 
Akarçay Görümlü Belediyesi olarak geri dönüşüme uygun atık malzemelerin toplanması için her mahalleye plastik toplama kumbarası ve bakkal-market yakınlarına hem karton toplama konteyneri hemde plastik toplama kumbarası yerleştirdik. Kasaba halkından beklentimizde daha temiz bir çevre için bu projeye destek olmalarıdır. Buradaki asıl amacımız doğaya, çevreye insana saygıdır ve gelecek kuşaklara sağlıklı bir yaşam bırakmaktır.
 
 
Geri dönüşümden elde edilecek gelir ihtiyaç sahiplerine, öğrenci burslarına, doğal yaşamı koruma ve hayvan hakları doğrultusunda kullanılacaktır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]