• 0

29 Mayıs 2020, 19:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Balcı '5 yılda 5 bin dönüm sera alanını Tokat'a kazandıracağız'

Balcı '5 yılda 5 bin dönüm sera alanını Tokat'a kazandıracağız'

Vali Dr. Ozan Balcı '5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera alanını Tokat'a kazandıracağız' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda “5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi” kapsamında bu sene 1000 dönüm alanda sera alanı kurulması ile ilgili çalışmalar ele alındı.
 
5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi kapsamında bu sene kurmayı planladığımız  bin dönüm seracılık çalışmalarımıza başlayalı henüz 3 hafta olmasına rağmen Tokatlı çiftçilerimizin projeye ilgileri çok iyi diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Şu ana kadar 100 müteşebbis toplamda 297 dönümlük alanda sera kurma talebinde bulundu. Seracılığı geliştirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Valiliğimiz koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları yürütüyor. Proje çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Gün gün iş takvimini belirledik. İşi yürüteceğimiz ekibimiz var. Çiftçilerimizi organize ediyoruz, müracaatları almaya başladık. Müracaatlar komisyonlarımız tarafından değerlendiriliyor. Sera kurma talebi uygun görülen çiftçilerimize eğitim desteği de vereceğiz” dedi.
 
 
Toprağa, tarıma, üretime dost olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti; “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Bizler de tarımsal üretimde seracılığa çok önem veriyoruz. Tokat sera memleketi. Vereceğimiz destek ve sağlayacağımız kaynakla seracılığı geliştireceğiz. 5 yılda 5 bin dönüm sera kurma hedefini koyduk. Bu kapsamda bu sene bin dönüm alanda sera kuracağız. Amacımız Tokatlı çiftçimizin üreticimizin zenginleşmesine ve tarımsal üretime katkı sağlamak. Seracılık alanında ilimizde kapasite artırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kuracağımız sistemle elimiz daima çiftçimizin üzerinde olacak. Onları asla yalnız bırakmayacağız. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Bankası Tokat Şube Müdürü Mustafa Kırgız ile seracılığa destek verecek taraflar katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]