• 0

03 Ekim 2017, 17:29 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Demir, 'Bıçak Kemiğe Dayandı'

Demir, 'Bıçak Kemiğe Dayandı'

Hak-İş Tokat Temsilcisi Resul Demir, taşeronlar için özel statülü personel istihdamı istemediklerini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hak-İş Tokat Temsilcisi Resul Demir, taşeronlar için özel statülü personel istihdamı istemediklerini açıkladı.
 
Hak-İş İl Temsilcisi Hizmet-İş Tokat İl Başkanı Resul Demir Taşeron işçilere kadro verilmesi durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Demir taşeron çalışanlar açısından artık bıçağın kemiğe dayandığını, tüm taşeron çalışanlara kadro verilmesinin artık olmazsa olmaz bir durum olduğunu söyledi.
 
Başkan Demir, taşeron işçilerin senelerdir umutlarını, hayallerini erteleye erteleye bugüne kadar geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Her seçim arifesinde ağızlarına bir parmak bal çalınarak ümitlerinin boşa çıkarıldığını düşünmeye başladılar. Bu sorun biran önce çözülmelidir. Biz bu çalışanlarımız için Hak-İş olarak özel statülü personel istihdamına ve benzeri oluşumlara karşıyız. Bu arkadaşlarımızın tamamı Kadrolu İşçi olmalı ve sendikal hakları ellerinden alınmamalıdır.”
 
Resul Demir, Van’da yapılan Hizmet-İş İl Başkanları toplantısında taşeron sorununu enine boyuna ele aldıklarını, bu konuda Hak-İş’ten başka hiçbir konfederasyonun bu konuya eğilmediğini ve mücadele etmediğini ifade etti.
 
Tokat Merkez ve ilçelerinde 3 bin 500’e yakın üyeleri olduğunu, tüm üyelerinin bu soruna acil çözüm bulunmasını istediklerini belirten Hizmet-İş Tokat İl Temsilcisi Resul Demir, “Bu arkadaşlar çalışma hayatında hak ettikleri yerlere gelmek istiyorlar. Bunu da fazlasıyla hak ediyorlar. Çalışma Bakanımızın da Hak- İş’ten gelmesi tüm taşeron çalışanlar için bir avantaj.  Konuyu en iyi bilenlerden biri çalışma bakanımızdır.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Çalışma Bakanımızdan arkadaşlarımız adına tek ricamız, lütfen artık bu işi sonlandıralım, mağduriyetleri önleyelim. Bu arkadaşlarımız huzurlu olursa milletimiz de huzurlu olur. Bu yara artık kangren olmadan geçici olarak değil, kalıcı olarak iyileştirilmelidir. Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve ekibinin gecesini gündüzüne katarak bu sorunun çözülmesi için çaba gösterdiklerine bizzat şahidim. Hiç merak etmeyin, inşallah bu iş tüm arkadaşlarımızın hayrına en güzel şekilde çözülecektir ve buna kalpten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunan Demir, ülkemiz etrafında uluslararası istihbarat örgütlerince yeni devletçikler kurulmak istendiğini belirterek, şunları kaydetti: “Masa başında çizilen devlet sınırları yüz yıl sonra tekrardan yeniden çizilmek istenmektedir. Devletimiz bu hainliklere asla fırsat vermeyecektir. Savunma Sanayindeki gelişmeler birçok devleti rahatsız etmektedir. Aslında tüm bu saldırılar bu durumun bir yansımasıdır. Eskiden iç sorunlarıyla enerjisini harcayan bir devlet varken bugün Somali’de, Irak’ta üs kuran bir devlet var. Bu Batılıları ve sözde dostlarımızı rahatsız etmektedir. FETÖ ve PKK’nın en büyük taşeron terör örgütü olduğu bugün alenen ortadadır. Ülkemizi kimse bölemeyecektir. Çanakkale ruhu bu memlekette bugün dahi Ömer Halisdemir gibi nice kahramanlarla yaşamaktadır.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]