• 0

18 Haziran 2020, 17:46 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Kocaeli'de Tokat aşığı bir dernek

Kocaeli'de Tokat aşığı bir dernek

Tokat sevdası sınırları aşmaya devam ediyor. Kocaeli'de Tokat sevdalılarının kurduğu Kocaeli Tokatlılar Derneği Tokat'ı ve Tokatlıları tanıtmaya ve temsil etmeye devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Turhal doğumlu olan ve 2004 yılından itibaren gıda sektöründe hizmet vererek, Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanlığını yürüten Turan Şahin dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
Turan Şahin açıklamasında şunları kaydetti: “Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2016 yılında kurulup o günden bu güne hiç kimseyi ötekileştirmeden,tüm hemşehrilerimizi kucaklayarak dernekçilik faaliyetlerimizi ve hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Derneğimiz Kocaeli'de en aktif dernekler sıralamasında en üstlerde yerini koruyarak,Tokat'ın örf, adet ve kültürünü tüm Kocaeli'ye tanıtmak için çaba ve gayret göstermektedir.Tabii en önemlisi Tokat'ın insanının ne kadar vatan sever, merhametli, sofrası açık, dürüst ve kalplerinin güzelliğini tanıtmak için çaba gösteriyoruz.
 
Kocaeli Tokatlılar Derneği’nden Kocaeli Valisine Anlamlı Uğurlama
 
Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin ve Başkan Yardımcısı Adem Köse Aydın’a atanan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ederek Tokat’a özgü hediyelerle uğurladı. Kocaeli’ye yaptığı güzel hizmetler ve başarılı çalışmaları için teşekkür eden Turan Şahin: “Siyasi görüş, etnik kimlik, inanç farkı gözetmeden tüm Kocaeli’ye devletimizin şefkatli yüzünü gösterdiniz. Çok çalıştınız, Kocaeli’ye kattıklarınız unutulmaz. Biz ne kadar üzgünsek Aydın da o kadar şanslı. Aydın’da da başarılarınızın devamını diliyoruz.” dedi.
 
 
Kocaeli Tokatlılar Derneği beraberinde getirmiş olduğu Tokat’a has hediyeleri günün anısına vali Hüseyin Aksoy’a takdim etti. Kocaeli Tokatlılar Derneğinin klasiği olan bir tarafında Vali Hüseyin Aksoy’un adı diğer tarafında “Onbeşlilerin Torunları” yazan Tokatspor rengindeki bordo beyaz atkı ile birlikte Tokat’a meşhur sofra bezi, Tokat’ın meşhur ev çemeni ile Zile Pekmezi hediye edildi.
 
Bünyesinde Yirmi İl Derneği Bulunuyor
 
Kocaeli Anadolu Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İzmit Kent Merkezi Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Başkent Tokatlılar Egitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve daha birçok derneği bünyesinde barındırıyor.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]