• 0

06 Ekim 2017, 13:14 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Şehit Tümgeneral Aydın'ın Adı Tokat'ta Yaşatılacak

Şehit Tümgeneral Aydın'ın Adı Tokat'ta Yaşatılacak

Tokat Belediyesi Meclis Toplantısı'nda alınan karar ile Tokatlı Şehitlerin isimlerinin kentteki çeşitli sokak ve parklara verilmesi kararı alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi Meclis Toplantısı'nda alınan karar ile Tokatlı Şehitlerin isimlerinin kentteki çeşitli sokak ve parklara verilmesi kararı alındı.
 
Tokat Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkanlığında belediye sosyal tesislerinde yapıldı.
 
Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda ülke savunmasında canlarını feda eden Tokatlı şehitlerin isimlerinin yaşatılması için kentteki çeşitli sokak ve parklara verilmesi kararı alındı.
 
Şehit Hüseyin Kısa, Mehmet Güder, Erkan Yiğit, Erdem Diker, Ferhat Koç, Birol Yavuz, Ferhad Kaya, Salih Tortum, İzzettin Ağca, Kürşat İnan, Dursun Yöntem’in isimleri park ve caddeleri verildi. Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın ismi Geksi Bulvarı’na verilirken, Siirt’te düzenlenen saldırıda şehit olan Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ın isminin Perakende Mahallesinde yapılacak olan spor kompleksini verilmesi komisyonca uygun görüldü.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye meclis toplantısında alınan kararlar neticesinde şehitlerin isimlerinin kentteki park ve sokaklarda yaşatmayı arzu ettiklerini ifade ederek,”Vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin manevi şahsiyetini, şehitler diyarı Tokat’ımızda yaşatmayı düşündük. Bu anlamda AK Parti ve MHP belediye meclisi üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]