• 0

08 Temmuz 2020, 15:19 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı

İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilimizde yürütülen çalışmaların, tedbirlerin ve gündem maddelerinin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler karara bağlandı.
 
Salgınla mücadele kapsamında devletimizin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşlarımızın yanında yer aldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı ”Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü sosyal hayat döneminde olduğumuzu belirterek, bu dönemde sosyal ve ekonomik hayat devam ederken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymanın daha da önem kazandığını söyledi.
 
Vatandaşlarımızın maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim. Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarımız ile birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek, “Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz. Maske takma zorunluluğu ilimizde devam ediyor. Denetimleri sıkılaştıracağız. Kurban Bayramı ile ilgili genelgenin uygulanmasının sıkı takipçisi olacağız. Bunları vatandaşlarımızın sağlığı için uygulanan tedbirler. Vatandaşlarımızı ve sağlıklarını önemsiyoruz.” diye konuştu.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı yanı sıra video konferans yolu ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Demir, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bahadır Uçar, Serbest Eczacı Hakan Yılmazer katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]