• 0

10 Temmuz 2020, 15:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki tarımın tarafları bir araya geldi

Tokat'taki tarımın tarafları bir araya geldi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısında Vali Dr. Ozan Balcı, 'Tokat tarım memleketi. Çok verimli ovaları ve iki büyük nehri var. Yetişmiş insan potansiyeli ile Tokat Türk tarımının paylayan yıldızı.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda bitkisel üretim ve hayvancılıkla ilgili yapılan çalışmalar ile 5 Yılda 500 Bin Koyun Projesi, 100 Bin Koyun Dağıtım Töreni’ne katılmak üzere Tokat’a gelecek olan Tarım ve Orman Bakanımızın gelişi ile ilgili hazırlıklar ele alındı.
 
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Meteoroloji İl Müdürü Şükrü Koç, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, Tokat Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Servet Gümüşay, Ziraat Banası Müdürü Mustafa Kırgız ve ilgili birim müdürleri katıldı.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı yaptığı toplantıda "Tokat tarım memleketi. Çiftçinin, üreticinin, toprağın, üretimin dostuyuz. Çiftçimizin üreticimizin her zaman yanındayız. Tokat çok verimli ovaları ve yaylaları, iki büyük nehri ile Türk tarımının parlayan yıldızı. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin zenginleşmesi için Tokat’ın sahip olduğu potansiyeli değerlendiriyoruz ve çalışmalar yapıyoruz. Çiftçimize, üreticimize desteğimiz tam.
 
Tokat’ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için Ziraat Bankası ile protokol imzalayarak sıfır faizle 1 yıl ödemesiz, 5 yılda geri ödemeli başlattığımız 5 Yılda 500 Bin Koyun Projesi kapsamında, koyunculukla uğraşan, üretime, hayvancılığa katkı sağlayan çiftçilerimize 100 Bin Koyun dağıtımımız devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’yi 10 Temmuz’da Tokat’ta ağırlayacağız. Sayın Bakanımızın katılımı ile 100 Bin Koyun Dağıtım lansmanı yapacağız. Tokat’a, Tokatlı çiftçimize, üreticimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]