• 0

11 Ekim 2017, 22:08 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı Kuruldu

Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı Kuruldu

Sokak hayvanlarının beslenilmesi amacıyla Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince "Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı" kuruldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sokak hayvanlarının beslenilmesi amacıyla Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince "Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı" kuruldu.

 
 
Tokat Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarını beslemeye yönelik 11 ayrı noktaya kurulan beslenme odağı ile sokak hayvanlarının aç kalmasının önüne geçilecek. Beslenme odağı kurulması programına katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, hayvanlara sahip çıkma konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
 
Sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen herkesin 'Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı’na yiyecek yardımında bulunabileceğini ifade eden Başkan Eroğlu, "Doğa soğumaya başladı. Haliyle doğadaki kuşlar, kediler, köpekler yiyecek arayışında. Biz de bu noktada sokak hayvanlarımıza kedilerimize, köpeklerimize, kuşlarımıza nasıl sahip çıkabiliriz onlara bu anlamda yiyecek bulma noktasında nasıl bir çalışma yapabiliriz diye Veteriner işleri Müdürlüğümüzle ve arkadaşlarımızla bir çalışma başlattık. Sokak Hayvanları Beslenme Odağı diye basit ama şık ve çokta işlevsel bir mekanizmayı yaptırdık. Yaklaşık 11 ayrı noktaya bunları koyduk. İhtiyaç hasıl olursa bunun sayısını da artıracağız. Burada üç tane ayrı nokta var. Mamaların yemlerin yenebileceği su içilebileceği üç tane kap var ve biz bu kaplara yiyeceklerden, mamalardan ve sulardan koyacağız ki eğer ki doğa da bir ihtiyacını giderebileceği bir şey bulamazsa kedilerimiz, köpeklerimiz kuşlarımız buralardan yesinler. Bu dünya hem biz insanların ve hayvanların kullandığı hepimizin bir birimize emanet olduğu bir dünya. Hayvanlarda bize emanet. Biz de Tokat Belediyesi olarak bu konuda böylesine önemli bir meselede duyarsız kalmadık, kalamazdık da. Değişik bölgelere koyduğumuz bu mekanizmalarla bu taşınır tesislerle burayı boş bırakmadan yemlerini, mamalarını koyarak sularını tedarik ederek hayvanlarımızın bu zor günlerde asala yalnız olmadıklarını sahip çıktığımız da ortaya koyma anlamında bir çalışmaydı. Tokatlı değerli hayvan severlerimiz de çok güzel işlere imza atıyorlar. Her daim onlarla beraberiz, iç içeyiz. Onlarında katkılarını yardımlarını bekliyoruz. Hayvanlara sahip çıkalım, onlar bizim gibi bu dünyada yaşayan ve bu dünyanın gerçeği olan varlıklar. Onları asla hakir görmeyelim itelemeyelim. Hayvanlara sahip çıkalım, onlar Allah'ın bizlere emanet ettiği varlıklar. Bu duyarlılığı her yerde gösterelim, biz de belediye olarak sonuna kadar da gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz diyorum. Hayvan severlerimizi ve tüm Tokatlı hemşerilerimizi de bu noktalarda yardım yapmalarını veya hayvanlarımıza destek olmak istiyorlarsa buraya her türlü yiyeceği koyabileceklerini de ifade ediyorum" dedi.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]