• 0

11 Ekim 2017, 22:14 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta, 'Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir'

Tokat'ta, 'Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir'

Tokat'ta, 'Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir' etkinliği kapsamında 42 Mahalle Muhtarına bisiklet dağıtıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta, “Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir” etkinliği kapsamında 42 Mahalle Muhtarına bisiklet dağıtıldı.

Tokat Belediyesi önünde düzenlenen bisiklet dağıtım programına Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Erşan, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat Zülfüoğulları ile Tokat Merkez Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Mustafa Gökrem ve Mahalle Muhtarları katıldı.
 
Belediye Başkanı Av. Eroğlu, “Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir” etkinliği kapsamında merkez mahalle muhtarlarına bisiklet hediye edeceklerini ifade ederek; “Değerli Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda Tokat’ta farkındalık oluşturmak ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla bizlerde muhtarlarımıza bisikletlerini dağıtacağız. Sağlıklı yaşamak istiyorsak, bol bol yürümeli, spor yapmalı, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmeliyiz. Spora teşvik amacıyla düzenlenen bu bisiklet kampanyasını son derece önemsiyorum. Öncelikle bol bol bisiklet yolları yapmalıyız. Bu noktada Tokat Belediyesi olarak çalışmalarımız devam ediyor. Yeni bir bisiklet yolunun yapımına kadar bu işin belediyemiz tarafından önümüzdeki süreçlerde yapılmasının çok isabetli bir karar olacağı kanaatindeyim. Hemşehrilerimizin de kendilerine bisiklet edinmeleri sonucunda çok farklı bir şehir olacaktır. Çocukluk döneminde her çocuğun hayaliydi bisiklet kullanmak. Şuanda eskiye oranla daha az gibi görünüyor ancak bunu artırmak için gayret etmeliyiz. Sayın Bakanımızın Tokat ziyaretleri sırasında Halk Sağlığı Müdürümüzde ifade ettiler. İnşallah Tokat’a daha fazla bisiklet gönderilecektir. Kazasız, belasız, sıkıntısız bir şekilde Muhtarlarımıza bisikletlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bisikletleri daha aktif şekilde kullanacaklarına eminim. Bu farkındalığın tüm şehre yayılması için gayret edeceğiz” dedi.
 
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat Zülfüoğulları ise Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları kapsamında Tokat’ta 4 bine yakın bisikletin dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Okullarımıza, bazı meslek gruplarına bisiklet dağıtımlarımız gerçekleşti. Sağlık Bakanımız çok güzel müjdeler verdiler. Sayın Başkanımız da bu proje kapsamında bisiklet yollarının yapımıyla ilgili müjdeler verdiler, çok teşekkür ediyorum. Özendiğimiz başka ülkelerde ki bu farkındalığı inşallah bundan sonra kendi ülkemizde de göreceğiz. Günlük hayatımızda fiziksel aktivitenin artırılması için gayret ediyoruz. Nüfusumuzun  yüzde 75’i fiziksel aktiviteden uzak. Bu sayıyı daha aşağılara çekmek için bu tür etkinliklerimizi artıracağız. Tokat ilimizde yüzde 33 oranında obezite sorunu var. İnşallah bu tür etkinliklerle sağlık sorunlarını ortadan kaldırmayı düşünüyoruz. Muhtarlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
 
Tokat Merkez Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Mustafa Gökrem ise sağlıklı yaşam için sporun önemine değinerek, “Sağlık Bakanımızın ve Belediye Başkanımızın verdiği müjdeler bizi umutlandırdı. Tokat artık bir bisiklet şehri olacaktır. Bu da trafiğe olumlu yönde yansıyacaktır. Bizler de Muhtarlarımızla bu farkındalığa dikkat çekmek, örnek olmak için gayret edeceğiz” dedi.
 
Daha sonra Başkan Eroğlu Merkez Mahalle Muhtarlarına bisikletlerini takdim ederek, Muhtarlarla birlikte Cumhuriyet Meydanında bisiklet turu yaptı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]