• 0

25 Ağustos 2020, 16:12 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut'tan yatırımcılara teşekkür

Yücel Bulut'tan yatırımcılara teşekkür

MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, Tokat ve ilçelerine yatırım yapan herkese teşekkürü bir borç bildiklerini ifade ederek, 'Yıllardır atıl duran Sulusaray Kaplıcalarımızı canlandıran, şehrin ekonomisine kazandıran Necati Altun'a da teşekkür ediyoruz, kendilerini tebrik ederim' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

SEBASTOPOLİS GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
 
Sulusaray’ın bilinen tarihi geçmişinin 5 bin yıldan fazla olduğunu aktaran MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Roma Döneminde Anadolu’nun önemli bir yerleşim yeri haline gelen ve Sebastopolis olarak bilinen şehrimiz inanıyorum ki, yapılan yeni yatırımlarla eski görkemli günlerine kavuşacaktır. Sebastopolis antik kenti kazı çalışmalarının çok önemli olduğunu biliyoruz. Buradaki kazı çalışmalarının hassasiyetle devam etmesi ve sürdürülmesi gerekiyor. Buradan tarih fışkırdıkça, turizmle bu nezih ilçemiz canlanacaktır” ifadelerini kullandı.
 
 
MODERN İŞLETMECİLİK
 
Sulusaray Kaplıcalarını modern bir anlayışla işletilmesinin tarihi turizmin yanı sıra sağlık turizmini de hareketlendireceğini kaydeden Yücel Bulut, “Necati Altun Bey’in şehrimize yapmış olduğu bu yatırım ve modern işletmecilik anlayışı çok önemlidir. Artık geleneksel kaplıca işletmeciliği tarih olmuştur. Yeni trend modern anlamda bir işletmeciliği de beraberinde getirmektedir. Aksi takdirde diğer termal bölgelerle rekabet edemezsiniz. Sizin suyunuzun kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, modern bir sunum yapmazsanız sonuca ulaşamazsınız. Sulusaray Kaplıcalarının bu işletmecilik anlayışı ile sağlık turizmi açısından herkese tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.
 
ÖZEL SU
 
Termal suyun çıkış sıcaklığının 55 derece olduğunu ifade eden İşletmeci Necati Altun, “Pandemi sebebiyle oluşturduğumuz aile havuzlar çok önemli olmuştur. İnsanlar gönül huzuru ile işletmemize gelebilir. Kaplıcamız özellikle cilt hastalıklarına ve romatizmaya iyi gelmektedir. Suyumuz bakteriyolojik anlamda “kusursuz” olarak değerlendirilmiş, muhteviyatında bulunan ve üçüne birden dünyada ender rastlanan silisyum, florür ve kükürt mineralleriyle “özel” su olarak nitelendirilmiştir. 76 Bin m2 alanda tatil köyü, 4 yıldızlı otel, devre mülkler, mesire alanları ve hobbit evleri ile insanlarımıza hizmet sunmaktayız” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]