• 0

27 Ağustos 2020, 18:44 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Ömer Sağol'dan 30 Ağustos açıklaması..

Ömer Sağol'dan 30 Ağustos açıklaması..

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 30 Ağustos Zaferi'nin Türk'ün yeniden doğuşunu, tarihe gömülmek istenilen bir medeniyetin yeniden dirilişini ifade ettiğini belirterek, Zafer Bayramını pandemi gerekçe göstererek kuru mesajlara sıkıştırmaya kimsenin hakkı olmadığını, Türk'ün tekrar dirilişine kimsenin ket vuramayacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TÜRK’ÜN TEKRAR DİRİLİŞİNE KİMSE KET VURAMAZ
 
İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede "Valilik ve kaymakamlıklarda tebriklerin kabulü programı yapılmaması ve resepsiyon düzenlenmemesi" şeklinde kısıtlamalara yer verilmesini eleştirdi.
 
YASAK SADECE MİLLİ BAYRAMLARA MI?
 
Covid-19’un olduğu bir dönemde insanların balık istifi denize girdiğini, asker uğurlamalarının, düğünlerin, sınavların yapıldığını hatırlatan Ömer Sağol, “Bu Covid-19 sadece milli bayramları mı etkiliyor? 2,5 milyon öğrenci sınava girebiliyor, 1 milyon öğretmen yer değiştirebiliyor, plajlarda denize girilecek yer bulunamıyor, oteller full ama 30 Ağustos'u kutlamak yasak. Bu mantığı anlamamız mümkün değildir. Son yıllarda milli bayramları kutlamada gösterilen özensizlik, pandemi gerekçesi ile iyice yok sayılmıştır. Oysa nasıl Malazgirt Savaşı bizim bir destanımızsa, Büyük Taarruz da bizim destanımızdır” dedi.
 
ZAFER BAYRAMINI COŞKUSUNU HİSSEDİYORUZ
 
İktidarın cumhuriyetle ilgili değerlerle sürekli çatıştığını aktaran Ömer Sağol, “Bu millet Büyük Zafere minnet duymaktadır. Bu millet Kurtuluş Savaşını kazanan komutan ve askerlere rahmetle ve saygıyla hareket etmektedir. Dünyanın hiçbir ülkesinde, Kuruluşun, Kurtuluşun Zaferini yasaklamaya, törenlerini kutlamalarını iptal etmeye cesaret edecek, hatta bunu aklına getirecek kimseyi zor bulursunuz. İktidarın buna tevessül etmesi kabul edebileceğimiz, sindireceğimiz bir husus değildir. Şanlı, kutlu, bir o kadar da dünyada mazlum insanlara, milletlere örnek teşkil eden kuruluş tarihimiz var” diye konuştu.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Kurtuluş Savaşını kazananları rahmetle ve minnetle andıklarını kaydeden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Biz bu vatan uğrunda hayatımızı ortaya koymuş bir milletin temsilcileri olarak her zaman aynı yola baş koymaya hazırız” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]