• 0

10 Eylül 2020, 16:51 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat arıcıları yarışıyor, Topçam balı rakip tanımıyor

Tokat arıcıları yarışıyor, Topçam balı rakip tanımıyor

Tokat'taki arıcıların her geçen yıl daha kaliteli bal üretme yarışına girdiğini, bunun tescili için de yarışma düzenlediklerini ifade eden Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği (TOKARIBİR) Başkanı Ali Demir, Tokat balının aroması ile artık literatüre girdiğini belirterek, 'Balımızı yiyenler, damak tadını alanlar bir daha vazgeçmiyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta geleneksel hale gelen Bal Yarışması hakkında bilgi veren Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, “2020 yılı yarışmasına başvuru sayısı şu anda 50’in üzerine çıktı. Katılımcı sayısı her geçen gün artıyor. Katılımcı sayısının çok olması, arı yetiştiricilerimizin ürettikleri balın kalitesine güveninden kaynaklanmaktadır. İnanıyorum ki, Tokat balı her geçen yıl daha da aranan bir ürün haline gelecektir” ifadelerini kullandı.
 
 
Tokat ve ilçelerinde yaklaşık 60 yaylada yetiştirilen balların yarışacağını ve bu balların Topçam Çiçek Balı Tokat Altın Damlası Serisi olarak satışa çıkarılacağını anlatan Ali Demir, “Satışlarımız öncelikle Taşhan Satış Mağazamızda gerçekleştirilecektir. Geçen seneki yarışmamızda Anzer balına eş kalitede ballar ortaya çıktı. Bunun mutluluğunu ve sevincini yaşadık. Bu yılki hasatta da aynı kaliteyi tutturuyoruz” şeklinde konuştu.
 
Numunelerin özenle alındığını kaydeden TOKARIBİR Başkanı Ali Demir, “Amacımız havası, suyu, toprağı, bitki çeşitliliği ile örnek Tokat’ımızı bir noktada daha ön plana çıkarmaktır. Emeği geçen tüm arıcılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.074 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]