• 0

10 Eylül 2020, 16:52 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Sulusaray sağlık turizminin merkezi oluyor

Sulusaray sağlık turizminin merkezi oluyor

İş adamı Ömer Almamış, Sulusaray'a 2 bin 800 metrekarelik termal tesisi için düğmeye bastı. 4 kat, 4 havuzdan oluşacak Saray Termal Tesisinde önemli bir merhale aşıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sulusaray’a çok sevdiğini, Sulusaraylıların doğup büyüdükleri yerde iş imkanlarına kavuşması için yaptıkları yatırımı önemsediklerini anlatan İş adamı Ömer Almamış, “Yapacağımız tesis dört kat olacak. İkisi bay, ikisi bayan olmak üzere 4 tane havuzumuz hizmet verecek. Ayrıca iki tane de soğuk havuzumuz olacak. Müşterilerimize sauna, buhar odası hizmetleri de sunacağız. 20 odadan oluşacak tesisimizde 6 oda 1+1, 14 oda da 0+1 şeklinde dizayn edilecek” dedi.
 
SULUSARAY CANLANIYOR
 
Tesisin yaklaşık 7 milyon liraya mal olacağının, bunun 2.5 - 3 milyon liralık kısmının Kırsal Kalkınma tarafından ödeneceğini belirten Ömer Almamış, “Tesisimiz faaliyete geçtiğinde istihdama önemli katkılar sağlayacaktır. Sulusaray’ın ekonomisine canlılık katacaktır. Tarihi özellikleriyle birlikte bu termal tesis ilçemizi bir turizm şehri haline getirecektir” ifadelerini kullandı.
 
 
SAĞLIK TURİZMİ GELECEĞİN İŞ ALANI
 
Sağlık turizminin son yıllarda ulusal boyuttan uluslararası boyuta ulaştığını, Sulusaray’a ait değerlerin bu açıdan son derece önemli olduğuna vurgu yapan Ömer Almamış, "Bu sağlıklı sudan insanların hijyen koşullarına uygun olarak faydalanması biçim için oldukça önemli. Sağlık turizmi de Sulusaray'ı bir merkez haline getirmek istiyoruz. Sulusaray'ın geçim kaynağı genel olarak tarım ve hayvancılık. Günümüz şartlarında insanlar geçim kaynaklarını farklı sektörlerde arıyor ve refah seviyesini iyileştirme yönünde adımlar atıyor” diye konuştu.
 
GÖÇ DURACAK
 
Termal tesislerin artmasıyla birlikte Sulusaray’da hayatın canlanacağını, hareketleneceğini kaydeden Almamış, “Bizler de burada yaşayan insanlara farklı çalışma alanları oluşturmuş oluyoruz. Aynı zamanda Sulusaray'ın yerli ailelerinin göçünün önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu tesisin açılışı insanlara sadece tesis içerisinde iş imkânı sunmuyor, daha geniş açıdan düşünecek olursak Sulusaray'ın turistik bir yere dönüşmesi halinde ihtiyaçlara ve insanların isteklerine göre yeni çalışma alanları ekonomik çarkın içerisine eklenmiş olacak” dedi.
 
 
POTANSİYELİ GÖRDÜK
 
Sulusaray'da termal tesislerin ilkinin Altunlar tarafından yapıldığını aktaran Ömer Almamış, “Bu bizim burada olan potansiyeli görmemizi sağladı. Yıllarca verdikleri emeklere sağlık. Bugün onların yaptığı termal tesis alanını daha fazla genişleterek ve modernize ile buluşturarak Saray Termal Tesisini kurduk” şeklinde konuştu.
 
Tesisin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Ömer Almamış, “Bu tesisin kurulmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın ozan Balcı'ya, Milletvekillerimiz Yücel Bulut, Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Özlem Zengin, Kadim Durmaz, Özel İdare İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum'a, Sulusaray Belediye Başkanımız Necmettin Coruk'a ve Eski Belediye Başkanımız Halil Demirkol'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda TKDK Müdürü Fevzi Çiçek'in emekleri büyük, kendisine teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.098 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]