• 0

16 Ekim 2017, 16:39 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

AK Parti Erbaa 6'ıncı İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Erbaa 6'ıncı İlçe Kongresi Yapıldı

Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde AK Parti 6'ıncı Olağan Kongresi'nde tek liste ile seçime giren Mustafa Kök İlçe Başkanı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Erbaa İlçesi'nde AK Parti 6’ıncı Olağan Kongresi'nde tek liste ile seçime giren Mustafa Kök İlçe Başkanı oldu.
 
Erbaa Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Tokat Bölge Koordinatörü Recep Yıldırım, Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, İl Başkanı Metin Polat, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, MHP Erbaa İlçe Başkanı Namık Ateşli, belde belediye başkanları, AK Parti delegeleri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Kongrede açılış konuşmasını görevi devreden Mikail Altıntaş yaptı. Altıntaş yaptığı konuşmada “Mensubu olmaktan gurur Duyduğum ve bir dönemdir Başkanlığını yürüttüğüm Cumhurbaşkanımız Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi sevdam, aşkım olan Ak Parti ilçe başkanlığı görevimi 6’ıncı olağan kongre ile onurla ve gururla devretmenin heyecanını yaşamaktayım. Şimdiden kongrede seçilecek yeni ilçe başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum.” dedi.
 
Yeni seçilecek yönetime başarılar dileyen Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım şöyle konuştu: “AK Partili olmak zordur. AK Partili olmanın bir bedeli vardır. Bir sorumluluğu vardır. Sefaya talip değildir AK Partililer. Makama talip değildir AK Partililer. Yetimin, öksüzün yanında olmaya taliplidir AK Partililer. Vatanına bağlıdır. Milletine bağlıdır. Bayrağına sahip çıkar. Tüm bu sevgisine, aşkına hizmet ederken önüne engel çıkaran takoz koyanların karşısında dimdik durmaktır. AK Partili olmak.”
 
Kuruluşundan bu güne AK Parti camiası içinde emeği geçen herkese teşekkür eden Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt şunları söyledi: “Erbaa her zaman canlı olmuştur. Erbaa her zaman bizim medarı iftiharımız olmuştur. Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve hassaten AK Partinin kuruluşunda görev almış tüm yöneticileri hepsinden Allah razı olsun. Siyaset bir vefa işidir. Erbaa’da bu vefayı en fazla gösteren yerlerden birisidir. Benim çocukluğumdan beri bildiğim Erbaa her geçen gün daha güzel bir şehir daha güzel bir mekan gerçekten büyük şehirlerle yarışabilecek şekilde hizmet alan bu anlamda yaşanılabilir bir kent olarak karışımıza çıkıyor.“
 
2019 seçimlerini yürütecek ekipleri zorlu süreçlerin beklediğini kaydeden Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ise şöyle konuştu: “2019 bu milletin dönemeç noktası. Ya var olacağız. Ya biteceğiz. Çanakkale de yedi düvel bitirmek için geldiğinde 253 bin şehit verdik. Direndik. 2019’da da aynı belki o Çanakkale’de olduğu gibi yedi düvelin üzerimize geleceği adı seçim olan ama aslında bir başka değişle savaşın içinde olacağız. O yüzden 2019 seçimlerini yürütecek ekipleri zorlu süreçler bekliyor.”
 
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile ilçe başkanlığına aday olan Mustafa Kök ilçe başkanı seçildi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]