• 0

25 Eylül 2020, 13:58 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Ataköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticinin yüzünü güldürüyor

Ataköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticinin yüzünü güldürüyor

Tokat-Almus-Ataköy Belediyesi'nde kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticiye destek oluyor ve üreticinin yüzünü güldürüyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ataköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticinin ürettiği her ürünü alım garantisi ile alıp halkla buluşturuyor. Kooperatif halkın da ihtiyaçlarını birinci elden temin ederek alıcıya ulaştırılıyor.

Ataköy Belediye Başkanı Servet Durmuş ‘’Üreticinin ürettiğini ihtiyaç sahipleri ile buluşturan ve üreticiye destek olan kooperatif alıcının ihtiyacını birinci elden üreterek karşılıyor. Mısır, arpa, Buğday Yulaf ve baklagiller üretilerek kooperatife alınıyor. Bunları ihtiyaç sahipleri ile buluşturan kooperatif ucuz bir şekilde temin edilen ürünleri halkın hizmetine sunuyor. 1yıllık faaliyette bulunan kooperatif çiftçinin elinde ne varsa alarak çiftçinin de üretimine destek oluyor. Üretimi çeşitlendirilmesine de destek veren kooperatif tarımla uğraşan çiftçinin üretimini destekleyerek üretimin artmasına destek oluyor’
 

Kooperatifin özellikle de kadınların ürettiği ürünlere öncelik tanıdığını belirten Başkan Servet Durmuş’’ Kooperatif arıcılık faaliyetini de destekleyerek üretilen balları alarak satışa sunuyor. Tohum desteği de veren kooperatifin amacı üreticiyi desteklemek, üretimi artırmak ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermektir. Kooperatif gelirlerin tamamını Ataköy belediyesi ve çevresindeki diğer köy ve beldelerdeki ihtiyaç sahiplerine, eğitimde desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere aktararak bu alanda da örnek oluyor. Kadın üreticilerin ürettiği ürünlere de öncelik tanıyoruz. Böylelikle üretimde kadınlarda yerini alıyor’’.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]