• 0

28 Eylül 2020, 14:09 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mustafa İpek, 'Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte atıyor'

Mustafa İpek, 'Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte atıyor'

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa İpek Ermenistan'ın saldırısı üzerine yazılı açıklama yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Harekat Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa İpek dün sabah saatlerinde dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzilerine sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirildiği saldırılar düşmancadır. Bu saldırı yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir.
 
Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır. Bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, barışa yüzünü dönen, sivil ve masumların kanını döken bir ülkedir Ermenistan.
 
 
Güney Kafkasya da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir. Toğuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından bir güvenlik tehdididir. Özelikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir. Türk milletine karşı düşmanlık besleyen alçakların Kafkasya'dan Ortadoğu’ya, Akdeniz'den balkanlara kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır. Ermenistan’ın alçak saldırısını akdeniz ve ege'de oynanan şirret oyunlarından Libya, Suriye Irak'ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır.
 
Milliyetçi Hareket Partisi genel politikasında iki devlet ve tek millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır. Şunu herkes bilsin ki Ermenistan zulmünü ve hunharca suikastlarını lanetliyoruz. Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesile ile ilan ediyoruz.
 
Bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin dün ki yaptığı açıklamada olduğu gibi "Karabağ Türk’ündür Türk Vatanındır" Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir.
 
Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla,varlığımızla, kalbimizle kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız.
 
Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün müstevli odakları tekrar tekrar uyarıyoruz. Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır. Can Azerbaycan’a yapılan her saldırı Kars’a, Ankara’ya, Çanakkale’ye yapılmış demektir. Emperyalizmin kanlı senaryolarının figüranı olan Ermenistan’a Acun’a beylik etmiş Türk’ün Ermenistan’ın anladığı dilden cevap verme vakti gelmiş bulunmaktadır. Bu doğrultuda bir kez daha bu hain saldırıda ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
Tokat İl Başkanı Mustafa İPEK
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]